Visits:
Today: 45All time: 993938

Kabelka - taška ze silné kůže - Tote Bag s možností crossbody

Sitemap|Produkty

kožená kabelka ručně šitá
kožená kabelka ručně šitá
Cena:5400.00CZK
Standardně cca 20 dní. V náročných měsících déle. Kontaktuji Vás.
Nově znatelně vyšší cena. Proč?  Pro výrobu standadních totebagů se velice často používá chromčiněná kůže. Důvodem není jen relativně nízká nákupní cena, ale i další faktory. Rozhodl jsem se tyto usně již nepoužívat i za cenu nulových prodejů a to ve zkratce z těchto důvodů. Chromočinění představuje v dnešní době převládající způsob činění – zhruba 85% světové produkce. Většinou 30-50% chromu z násady chromitých solí k činění odchází do odpadních vod. Znečištění chrómem na úrovni 5 kg.t-1 bývá běžné. Kolik to zabije jen zvířát v přírodě netuším. Nicméně chrom je také pro mnoho lidí minimálně alergen. Nebavím se zde o chromu v odpadních vodách, což je kapitola sama o sobě, ale o styku s takto upravenou usní. Neexistuje žádná jistota, že pro ty co alergenem chrom není, tedy takto upravená kůže nezpůsobuje poškození zdraví. Bez ohledu na fakt, že jsem vždy používal usně z EU, kde jsou normy velice přísné. Na výše uvedeném se již odmítám podílet. Pro totebagy budu standardně používat přírodně čiňené kůže tedy třísločiněné, kde se při produkci používá tuk a tříslovina, většinou kůra stromů. Při produkci této usně se spotřebuje i znatelně méně vody (nemyslím tím rozdíl pár litrů. ale tisíce listů). Třísločiněná useň je až třikrát dražsí než chrom v případě, že chceme vysokou kvalitu. Třísločiňená useň nemá jen vyskou cenu, ale v mnoha ohledech má lepší, příjemnější vlasnosti a stářím (používáním) i lépe vypadá. Je pak na každém zvážit co kupuje. V případě zájmu o totebag se prosím informujte o aktuálních materiálech skladem, protože možnosti jsou v tomto ohledu omezené,  i zde platí, že nechci používat průměrné, kterých je trhu hromada, ale materiály jen ty nejlepší.
 
Dva totebagy z třísločiněné kůže.
totebag kabelka z kůže

Pár argumentů, proč koupit můj tobebag:
1. Třísločiněná useň vysoké kvality pocházející z koželužen v EU, které podléhají přísným pravidlům. Aktuálně Německo. V rámci možností minimální dopad na životní prostředí. Rozhodně ekologičtější než taška z plastu, která jen na cestě do EU zabije pár desítek zvířat. Jak vstupní materiál, tak produkce je tedy relativně v blízkém okolí. Ne z tísíc km vzdálených míst, kde sE leje všechno do řeky, ale z koželužny vlastnící čističku.
2. Třísločiňená useň ne chrom viz text v horní části stránky.
3. Proces výroby. Začnu strojem. Mám dva stroje a ani jeden není sto let starý tvořící každý steh jinak.Mé stroje jsou přesné. Nit utahují a jsou schopny šít opravdu silným špagátem bez chyby.  Oba jsou nové jeden postavený na zakázku. Proč jsem investoval do jednoho stroje  sto tisíc, když můžu mít za patnáct použitý, zde nebudu rozebírat. Má to své podstatné důvody a ten nejdůležitější ... nechci se za svojí práci styďet a vyrábět totebagy ve stylu rychlé peníze. Za své nemalé peníze dostanete pečlivě ušitou tašku.
4. Maličkosti ... Můj toteag nemá připevněné uši druky, ani přišité na stroji, ale ručně. Uši nejsou vyrobeny z laciného materiálu, který se Vám za půl roku vytáhne o pět cm. Mé totebagy nejsou celé šité na stroji, ale stěžejní části šité ručně a co je na stroji je ručně došíváno viz fota procesu výroby dole. Vše je šité nejsilnější nití 10, se kterou ne každý stroj umí pracovat případně dobře pracovat. Proč, protože to tak vydrží na vždy. Můj totebag není jen prostý vyříznutý obdelník kůže přišitý k druhému. U horní hrany je vystužen druhým pláte usně a tělo je tvořeno většinou dvěma částmi. Hrany jsou ručně zahlazeny a ozdobeny, a případné kování není laciné od kutila Tima atd. atd..  to jsou všechno malé detaily ukusující můj čas na tomhle světě, ale tvořící výrobek který, opravdu vydží a s věkem jen nabírá na kráse.
5. Nenajímám lacinou pracovní sílu, případně více zaměstnanců, kde každý udělá kousek po vzoru velkovýroby a ani to tak nechci. Vše od prvního doteku s kůží po závěrečný uzlík dělám pro Vás já sám.
6. Chápu, že naprostá většina potencionálních klientů ani nezačne číst tyto řádky, natož aby se dostala až sem. Tento dlouhý článek je naprosto v rozporu s efektivním prodejem a cena tomu rozhodně nepřidává. Mrk … drahé nashledanou hurá na levnější ... Řekněme, že jsem v jistém ohledu rád. Nechci vyrábět totebagy pro každého a nechci jich vyrábět sto měsíčně ve stresu. Chci vyrobit pár totebagů za měsích, chci aby mě to bavilo a měl jsem prostor tomu konkrétnímu kusu dát maximum času a lásky. Chci jej vyrobit z toho nejlepšího a nechci se za svojí práci stydět.
 

Stěžejní vlastnosti:

Provosovaný materiál hovězí objemná useň vysoké kavality, krýsný objem s pull-up efektem (v ohybech mění useň odsín) tvoří nejpodstatnější část ceny. 
Kombinace strojového a ručního šití. Šito na sedlářském stroji nejsilněší nylonovou nití. Všechny namáhané části, především horní část ve spojích a spodní část  (rohy) jsou šité ručně viz fotografie z výroby. Vše zakončené ručně tedy včetně strojově šitých bočnic díky čemuž nehrozí párání. Uši jsou vyrobeny z kvalitního hovězího kruponu, nejpevnější a zároveň nejdražší části usně o tlouštce 3,5 - 5 mm dle požadavku. Uši jsou přišívané ručne křížkovým stehem opakovaně viz foto detailu.  Namlátit na uši druky a mít hotovo za pět minut je velice lákavé, ale dvojité ruční prošití křížkovým stehem má své kouzlo. Kabelka je v horní části vystužena 4-5 cm širokým pásem viz fotografie. Řekněme nesmrtelnost sama :-). 
Kabelka je bez podšívky uvnitř hrubý rub kůže.

Nejčastěji vyráběné rozměry:

Standardní kabelka a crossbody provedení: 35 cm šířka x 32 cm výška
Elegantnější provedení na šířku: 37 cm šířka x 30 cm výška (viz foto s mojí dcerou světlá kabelka)
rozměry jsou cca, protože prázná kabelka má jiný rozmě než plná.

Úprava rozměru na přání není problém. V případě, že se nejedná o zásadnější změnu není rozdíl účtován. Práce je vždy téměř stejně a rozdíl v množství materiálu minimální.

Kabelku lze objednat v provedení cross body, tedy s pásem přes ramena. Tento pás je odnímatelný a je vyrobený z čistého kruponu stejně jako uši Cross body je opatřen přezkou pro regulaci délky. 

Možné barvy uší: Libovolná hnědá, přírodní, borůvková, řůžová, trávová, tmavě zelená, tyrkysová, modrá, červená, tmavě červená, fialová, žlutá, černá a další. Barva uší kabelce zásadně přidává, nebo ubírá na zajímavosti. Doporučuji pečlivě zvážit, nebo si nechat poradit. Z mého uhlu pohledu tmavě hnědou nikdy nic nezkazíte, ale stejně tak populární okrovou :-). Jak je uvedeno, uši jsou barveny ručně. Jsou impregnovány opakovaně několika vrstvami, přesto se může stát (silné promočení a podobně), že uši budou v prvopočátcích používání lehce barvit! S touto vlastností je nutné počítat. Nicméně se to jěště nestalo jen upozornuji na danou možnost.

Veškeré požadavky uveďte do poznámky v závěru objednání. Pře výrobou Vás budu kontaktovat.

Zkrácený proces výroby dvou tašek z kvalitní kůže. Standardní formát na výšku a druhý upravený na zakázku do čistého čtverce.

proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
proces výroby kabelky z pravé kůže
 
 
proces výroby kabelky z pravé kůže

Dvojčata na zakázku. Pro popruh a uši jsem použil 5mm silný čistě přírodně produkovaný krupon což jsem možná lehce přehnal, ale výsledek je impozantní a váha kupodivu minimální.  Kování je odlévané  francouzského původu což samo o sobě asi nic neřekne, ale věřte že je více než kvalitní.

kabelak z kůže crossbody pás přes rameno

Formát 37x30, řekl bych více elegantní.

tomas linger

Taška s cross body pásem. Nový materiál. Určitě by jí slušely mosazné komponenty.

Kabelka s crossbody pasen z usně ručně vyrobená

Kabelka s crossbody pasen z usně ručně vyrobená

Totebag crossbody z nového materiálu v barvě koňak.

 

Taška z tmavě hnědé kůže s nádechem do červené a koňak.

hnědá kabelka z kůže ručně vyrobená

hnědá kabelka z kůže ručně vyrobená

Na šířku 37x30 ve výrobě ...

kabelka na zakázku z pravé kůže ručně vyrobená

kabelka na zakázku z pravé kůže ručně vyrobená

kabelka na zakázku z pravé kůže ručně vyrobená

Hnědá kabelka s hnědými uchy.

hneda kabelka z kůže ruční práce

Zátiší s crossbody taškou bez uší, velkou kapsou z vnější strany a mojí čtyřnohou obludou.

Velka crossbody taška z kůže přes rameno

Standardní velikost na fotografii lehce zkresluje. Barva kůže TAN.

tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger

Na téhle práci nechám vždy prsty. Velká dřina prošít vše dvakrát až třikrát takto hrubým šitím. Nýtem je hotovo za pět sekund, ale kabelka nemá to pravé osobní kouzlo :-).

detail šití kabelka ruční práce

Menší kabelka na šířku 37x30 cm.Tmavě modré uši. Barva kůže Whiskey.

kabelka z kůže totebag modré uši

kabelka z kůže totebag modré uši

Mladá brašnářka s menší kabelkou 37x30 cm na šířku. 

kabelka z kůže ručně šitá česká republika

Světlé provedení zmenšená kabelka na šířku.

bezova kabelka totebag z kuze

Černá Crossbody kabelka. Poslední svého druhu. Další černá nějaký ten pátek nebude. Na těchto taškách je zajímavé, že čím jsou starší tím vypadají lépe :-).

kabelka crossbody kuze cerna modra    tote bag crossbody leather

Zátiší s taškami crossbody :-).

taška z kůže pravé

Hnědá barva kůže s lehkým nádechem do červené (whiskey).

kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag    kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag

kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag

kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag    kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag

kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag

kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag    kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag

kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag

kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag    kabelka přes rameno ruční práce na zakázku silná kůže totebag

Velká crossbody. 390 mm x 350 mm x 100 mm s odnímatelným popruhem. Šedivá s okrovou. 5mm silná provoskovaná kůže. Nezničitelná :-).

cross body leather tote bag

Červená ...

taška ručně šitá česká republika

Velké cross body provedení. Hnědá lehce do červena (whiskey) s tmavě hnědá ucha. Barevně univerzální.

taška ručně šitá česká republika

taška ručně šitá česká republika

taška ručně šitá česká republika

Vyvezli jsme mojí tašku na výlet :-). V pozadí má dcera a její ošklivá taška.

Taška z kůže cestovní dámská cross body

Hnědá vs tmavě hnědá ucha.

Taška přes rameno z usně ruční práce

Zátiší s crossbody taškou bez uší, velkou kapsou z vnější strany a mojí čtyřnohou obludou. Proč čumákuje na tu zeď opravdu netuším :-).

Velka crossbody taška z kůže přes rameno

Na zakázku s velkou kapsou, bez uší a kompletním obšitím včetně crossbody pásu. Růžové šití :-).

Velka crossbody taška z kůže přes rameno    Velka crossbody taška z kůže přes rameno

Velka crossbody taška z kůže přes rameno

Kabelka z kůže v barvě Tan s pull up efektem. Tměvě hnědé, téměř až černé uši. Belgická kůže s rodokmenem :-). Koželužna s více jak 150 letou tradicí výroby. 

tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger

tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger    tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger

tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger    tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger

tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger

Se psem se jednoduše fotit nedá :-).

tote bag kabelka z kůže ručné práce na zakázku tomas linger

 

  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com