top of page

Použitá useň: Bridle  Butt 4 – 4,5 mm silná. (Označení Butt je zde podstatné. Bridle se produkuje i v levnější variantě označení Shoulder. Rozdíl v pevnosti těchto dvou materiálů je zásadní. Rozdíl v ceně více jak trojnásobný.) Polomatná, tedy žádný přemrštěný lesk jako blesk,  ani nudný mat. Bridle je velice pevný a zároveň krásný materiál. Pro výrobu jednovrstvých elegantních  opasků jeden z nejlepších materiálů jaký znám. Je to můj osobní názor nicméně ovlivněný mnohaletou zkušeností. Useň pochází z Britské koželužny s tradicí produkce přes 150 let .
Barvy usně k dispozici: Černá, Darka Havana (hořká čokoláda), Light Havana a Australian Nut (mléčná čokoláda)

 

Opasek Bridle Black, Dark i Light Havana, Nut, Navy - 35 - 40 mm v Anglickém stylu - 31 druhů spon

Cena: 1490 Kč

opasek z bridle anglický styl
bridle light havana
jak se vyrabi rucne opasek,

Použitá spona: Francouzská rodinná slévárna. Robusní spona s mnohavrsrtvou povrchovou úpravou. Produkty této firmy jsou bez nadsázky nesmrtelné. Možnost výběru viz dole.Bridle má krásný polomatný lesk. Barva Dark Havana.

Co mohu očekávat? Spojením těchto dvou podstatných dílů a plně ručního procesu výroby včetně šití vzniknul bez nadsázky nesmrtelný opasek z toho nejlepšího ve starém Anglickém stylu za cenu opasku z marketu. Fotografie  mnoho neřeknou, ale ten kdo bude držet opasek z Bridle v ruce, nemůže nepoznat výrazný rozdíl, proti dostupným výrobkům z běžného materiálu. Co nemohu neočekávat? Jemnost a precizní vyladěnost detailů luxusního opasku. Bezúdržbovost .. o Bridle useň se musíte občas postarat. Více zde.

opasek na zakázku ručně vyrobená
bridle belt handmade

Jak změřit správně délku opasku? Změřte svůj oblíbený opasek od špičky spony po nejpoužívanější dírku. V případě, že nic takového nemáte, změřte v nejhorším obvod pasu v kalhotech. Ideálně protáhněte metr poutkama a měřte na sobě ne na položených kalhotech na stole. Požadovaný rozměr uveďte v poznámce v závěru objednání do poznámky. Neuvádějte délku celého opasku, nebo bez spony a podobně. Je to k ničemu. Nevyrábím pro Vás univerzální opasky, ale opasky přesně na míru. Od ideální dirky budete mít na každou stranu dvě další po 2,5 cm tedy dostatečná rezerva. viz náčr. Nicméně ideál je trefit vše co nejpřesněji.

jak vzít správnou míru pro opasek

Opasek z usně Bridle Black. Na fotografii 40mm. Možné 30 a 35 viz fotografie spon dole.

pořádný dámský opasek z pravé kůže

Opasek z usně Bridle Light Havana. Na fotografii 40mm. Možné 30 a 35 viz fotografie spon dole.

pořádný dámský opasek z pravé kůže

Opasek z usně Bridle Dark Havana. Na fotografii 40mm. Možné 30 a 35 viz fotografie spon dole.

pořádný dámský opasek z pravé kůže

Opasek z usně Bridle Navy. Na fotografii 40mm. Možné 30 a 35 viz fotografie spon dole.

bridle modra opasek belt navy blue
luxusní opasek z pravé kůže
pásek z pravé kůže ručně vyrobený

Jak se tvoří opasek ... jinak než za pomoci strojů. Dostal jsem za úkol (přání) od stálého zákazníka vyfotografovat proces výroby jeho opasků. Možná by tento hodně zkrácený proces někoho mohl také zajímat, tedy zde je mé snažení ve 26 fotografiích s popisem pro domácí kutily.

jak se vyrabi rucne opasek

Zapamatujte si číslo spony pro opasek, která se Vám líbí.

sonapo opasek 001
sonapo opasek 002
spona pro opasek 003
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-004.jpg
spona 005
spona 006
spona 007
spona 008
spona 009
spona 010
spona 011
spona 012
spona 013
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-014.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-015.jpg
spona 016
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-017.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-018.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-019.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-020.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-021.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-022.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-023.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-024.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-025.jpg
spona-pro-rucne-vyorbeny-pasek-026.jpg
hasicska-spona.jpg
hasicska-spona-1.jpg
spona-28.jpg
spona-30.jpg
spona-29.jpg
spona-31.jpg

Opasek ve starám Anglickém stylu, tedy přírodně dobarvená, upravená hrana a ruční steh bez vytenčení. Kůže Bridle Dark Havana Butt. Nádherná hořká čokoláda. Tlouštka materiálu 4,2 mm šíře 40 mm. Ruční šití a  spona s povrchovou úpravou antik silver. Podle mého názoru ze zkušenosti jeden z nejlepších a určitě i nejdražších materiálů pro opasek. Fotografováno na stejném materiálu v originál zavoskované úpravě koželužnou. 

opasek z bridle anglický styl
opasek na zakázku ručně vyrobená

Bridle Dark Havana s hasičkou sponou.

opasek na zakázku ručně vyrobená
opasek na zakázku ručně vyrobená
bridle light havana
bridle light havana
jak se vyrabi rucne opasek
pásek do kalhot z pravé kůže ručně vyrobený
luxusni opasek z prave kuze rucne vyrobenmy v ceske republice
pásek do kalhot z pravé kůže ručně vyrobeny
pásek z pravé kůže

Bridle Light Havana, Dark havana a Black. Polomatný lesk.

bridle light havana

Kompletní obšití. Bridle Black.

černý opasek z pravé kůže bridle

Dark Havana s hnědým šitím.

bridle belt bespoke

Nízká cena s ohledem k použitým materiálům? Co určuje cenu opasku? Na mém pracovním stole je to především kvalita materiál u a strávený čas výrobou. Kvalitní materiál , tedy kvalitní spona a kvalitní useň tvoří více jak 70% ceny. Zbytek je práce a další náklady.  Dlouho jsem přemýšlel, jak vyrábět opasky z  opravdu nejlepšího, tedy zároveň nejdražšího materiálu při zachování rozumné ceny. Kvalita je pro mě osobně prioritou, protože šmejd ani průměr mě vyrábět nebaví. Nelze ušetřit na kvalitě materiálu, jen na snížení ceny jeho nákupu. Zakoupil jsem tedy větší objem Bridle bez překupníků přímo v nejlepší dostupné Britské koželužně tento materiál produkující a snížil tak poměrně výrazně nákupní cenu.  Dále bylo nutné zrychlit proces výroby při zachování kvality. Při neustále opakované výrobě opasků jsem si postupně  uvědomil, že časově nejpodstatnější část procesu výroby dělá úkon, bez kterého se většina uživatelů obejde, nebo si tohoto detailu ani nevšimne. Tím je vytváření dokonalé hrany opasku. Aby byla hrana opasku dokonale hladká a začištěná viz fotografie pod textem je nutné strávit nad její ruční úpravou  minimálně  dvě hodiny i při opravdu svižném tempu. Když tento proces nahradím prostým přebroušením, probarvním a vyleštěním, tedy procesem, které je běžný od nepaměti a používá jej dodnes téměř každý brašnář, zkrátím tak proces o výrazný díl ,aniž by utrpěla krása, živostnost a celkově kvalita opasku. Rozdíly jsou opravdu nepatrné. Hrana se při použití Bridle navíc používáním sama dále leští a vyhlazuje.Výsledek pak vidíte na této stránce.
Jelikož je cena s ohledem k materiálům opravdu nízká nejsem schopen jí do budoucna garantovat, neb zcela upřímně potřebuji, aby se tyto opasky prodávaly, jinak si nemohu další  nákup materiálu ve větším objemu a tak za nižší cenu v blízké době  dovolit :-). Zároveň musím vyrobit více opasků najednou, tedy i proto delší dodání. V případě, že si objednáte opasky dva, vyrobím Vám je do cca jednoho týdne..

Přírodně upravená hrana opasku.
 

luxusní opasek z pravé kůže
bridle opasek dark havana

Na téma materiálů pro jednovrstvé opasky bez obšití by se dal napsat solidní referát. Co se často používá a co by se mělo podle mého názoru používat. Zdůraznuji dle mého názoru, neb ten může mít každý jiný. Pro ilustraci oba materiály na fotografii jsou ze stejné části zvířete. Tedy té nejdražší části používané v lepším případě pro výrobu opasků. Rozdíl je v koželužně tedy, procesu zpracování, zdroji materiálu atd.. a ve výsledku v ceně a vlastnostech. Materiál dole vyjde pro opasek na cca max 100 Kč. Materiál nahoře (Bridle) vyjde pro opasek na cca 700 Kč. Materiál nahoře je nahuštěný a tuhý. Materiál dole je s nadsázkou jak guma viz lehce zdeformovaná hrana prstem. Když materiál dole nabarvíte na stejný odstín a upravíte hranu což není problém,  nepoznáte na první ani druhý pohled rozdíl, protože lícová strana vypadá i u laciného materiálu většinou krásně. Vlastnosti opasku jsou, ale zásadně jiné. Nemám nic proti opaskům z levných materiálů. Stále je to asi lepší než plast z marketu a mnoha lidem takový opasek vyhovuje, ale měla by tomu odpovídat i cena což se většinou nestává.

kvalita
pásek z pravé kůže ručně vyrobený
pasek pansky do kalhot z prave kuze
pasek-pansky-do-kalhot-z-kuze.jpg
pásek dámský do kalhot z kuze
pásek dámský do kalhot z kuze
bottom of page