Visits:
Today: 82All time: 885801

Pouzdro pro pera a tužky / pouzdro na telefon

Produkty

pouzdro na pero a tužky
pouzdro na pero a tužky
Cena:3200.00CZK
Standardně cca 30 dní. V náročných měsících déle. Kontaktuji Vás.

Kompletně ručně vyrobené pouzdro pro pero/pera a tužky. Orientační cena. Záleží na detailech. Lze využít například i jako pouzdro na telefon. Rozměr může být libovolný. Uzké pouzdro na jedno pero, širší na pět atd.. Cena se až do šířky pouzdra 9 cm nemění, protože množství materiálu v tomto případě hraje minimální roly. Dlouho jsem zvažoval zda pouzdro pro pero do nabídky zařadit, protože budí dojem zbytečně drahého výrobku, kde není investovaná částka na první pohled viditelná. Hlavním řekněme žroutem je zde strávený čas na detailech, které zaberou téměř vždy stejné množství bez ohledu na velikost pouzdra. Pouzdro nepatří k nejlevnějším, ale troufám si tvrdit, že pracuji za ty roky opravdu rychle a zde ten strávený čas je a je na výsledku viditelný. 

pouzdro pro pera a tužky z kůže

Kompletně bombírované (plastické tři vrstvy usně)  pouzdro vyrobené na zakázku je na čas strávený výrobou znatelně náročnější, ale výsledný efekt je vyjímečný.

pouzdro pro pera a tužky z kůže bombírované na zakázku

pouzdro pro pera a tužky z kůže bombírované na zakázku

pouzdro pro pera a tužky z kůže bombírované na zakázku

ruční práce na zakázku z kůže - práce v detailu

ruční práce na zakázku z kůže - práce v detailu

pouzdro pro dvě pera luxusní kůže ruční práce

pouzdro pro dvě pera luxusní kůže ruční práce

Pouzdro je vyrobeno vždy minimálně ze dvou vrstev usně, tedy uvnitř může být jiná barva, případně jiný materiál s jinou strukturou, nebo barvou. Není použita látková podšívka ani jiný levnější materiál  jako je tomu většinou u seriové výroby, ale usen stejné kvality jako na vrchní části na což je dobré upozornit, protože je to jeden z hlavních rozdílů mezi zakázkovou a seriovou produkcí. Dvě lícové vrstvy navíc zajištují jistou tuhost a dobrou ochranu. Vsuvka je ze tří vrstev tedy plastická lehce viditelné na fotografii. Prostřední vrstva usně ze tří je o několik mm užší (těsně k šití viz foto vsuvka) a vytváří tak plastičnost. Je možné takto plasticky vyrobit celé pouzdro, tedy po celé ploše tři vrstvy kůže. Pouzdro tak nabere více na tuhosti tedy lépe chrání obsah a i o fous lépe vypadá. Řekněme elegantněji. Plastičnost tedy takzvaný bombír i lépe chrání šití, které je tak dobře schované.

pouzdro pro pera a tužky z kůže

Případným pádem tak není nikdy šití zasaženo. Skoro každý zná situaci, kdy mu například pěněženka vylétne z ruky a klouže po podlaze pár metrů od Vás. V této situaci první kdo to odnese je šití. U bombíru to tak není. Nicméně to není nutnost i tak je pouzdro díky dvěma vrstvám kůže opravdu tuhé a ručně vyrobený steh není jako strojový. Ručně vyrobený steh se v případě poškození nepáře ani o steh vedle. Tato vlastnost dodává výrobku řekněme na nesmrtelnosti, protože strojové šití je u naprosté většiny běžných výrobků to co Vás první "zklame" a odsoudí výrobek k cestě do odpadků. Dlouhou živostnost bez zásadní ujmy na vzhledu podtrhují dvě případně tři vrsvy kvalitního materiálu o celkovém objemu cca 2,5 mm.  Na pouzdro je možné vyrazit monogram (zdarma) případně provést ražbu loga, nebo čehokoliv jiného. Možné materiály najdete pod odkazem "Materiály" viz hodní menu.

pouzdro pro pera a tužky z kůže

Ukázka nejzajímavějších vhodných materiálů. 

Vyjímečný italský materiál. Relativně měkoučký sametově hebký.

kůže, materiál, leather bespoke

kůže, materiál, leather bespoke

Made in Japan. Skvělý materiál . Z levé strany Tan, světle hnědá, hnědá a tabacco tedy nejtmavší hnědá.

made in japan

Dva tmavší odstíny. Bohužel na fotografii nejsou rozdíly tolik patrné.

made in japan

Můj oblíbenec. Tmavší koňak.

made in japan

Tan s ručně vytvořenou patinou vysrážením barev.

peněženka ve výrobě ruční práce tomas linger

Konak a Tan vedle sebe.

kůže, materiál, leather bespoke

Made in Japan. Tohle nešlo nekoupit. Nádherná fialová. Bohužel mé schopnosti nedosahují takové urovně, abych byl schopen useň dobře vyfotit.

japonska kozeluzna fialova usen

Francouzská useň. Vyjímečný materiál s jemným vzorem  vhodný pro vnější desku obalu pro Moleskine.

francouzska usen hodinky reminek na zakazku rucne vyrobeny a sity

Bude to chtít nové focení. Barvy moc neodpovídají :-)

francouzska usen hodinky reminek na zakazku rucne vyrobeny a sity

Francé ... struktura je velice jemná cca 1 mm. Parádní na vnější desce obalu pro Moleskine.

usen kuze s texturou

Made in France. Tento materiál mám v modré, ale je možné objednat dalších dvacet odstínů různých barev včetně růžové :-).

usen kuze s texturou

Italský krupon s rodokmenem. V tomto ohledu asi není nic lepšího, jemnějšího, tužšího, hladšího, krásnějšího a hůře sehnatelného. Krásné syté barvy.

nejlepší usen kůže

zelená modrá usen

žlutá a oranzová usen

Bridle leather J.E.Sedgwick. Tuhý dokonalý materiál. Více o Bridle zde ...

Bridle leather london tan J.E. Sedgwick

  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com