top of page
OBCHODNÍ PODMÍNKY
- Pouzdro pro mobilní telefony -

Pro tyto stránky jsem použil standardní obchodní podmínky viz dole. Nicméně je potřeba ujasnit si pár maličkostí.
 

Časté ... Dobrý den ušijte my tohle viz foto v příloze. Objednal jsem si to u pána. Samé problémy výsledek tragedie atd atd... Následuje deset emalů ladění detailů. Dojdeme k ceně na kterou klient reaguje, že od pána to měl za polovinu. WTF? Ušetřete prosím svůj i můj čas. Já nejsem drahý. Moje sazba se pohybuje okolo 250 Kč za hodinu a to včetně započítání komunikace a všeho okolo, ale nejsem Asiat ve večerce pracující od nevidim do nevidim, Nevyrábím z odpadu, ale z nejdražších materiálů jaké se dají v Evropě i mimo ní sehnat a výrobku věnuji maximum z těch více jak 30 tisíc hodin zkušeností a to celé rovná se vyšší cena než je v marketu.


LOGO. Občas přistane požadavek na NEvyražení mého loga na výrobek. Tyto požadavky s dovolením ignoruji. V případě, že chcete jakýkoliv můj výrobek bez mého loga neobjednávejte. Vyjímku jsem schopen akceptovat v případě potřeby ražby loga Vaší firmy. Zajistit výrobu raznice není velký problém. Ceny se pohybují cca 500 - 800 Kč podle velikosti. Účtuji vždy to co bylo účtováno mně. Přesnou cenu  předem nikdy nevím, protože firma raznice vyrábějící si účtuje každý mm materiálu i nad rámec velikosti ražby, tedy nutné okraje, které jsou pokaždé jiné.
 
Nejsem schopen akceptovat různé zavádějící požadavky na barvu kůže ani šití. Viz styl ... 
 
"Potřebuji barvu viz fotografie v příloze o odstin světlejší", nebo "musí to být přesně
tato barva jako máte na fotografii zde", "chci červenou, ale né moc červenou prostě tak akorát červenou" a podobně.
 
Proč?
Fotografie na internetu jsou značně zavádějící a to jakékoliv. Speciálně u barev kůže tohle pravidlo platí dvojnásob.
Není problém například vyfotit výrobek z hnědé barvy kůže, natočit jej proti světlu a následně lehce pootočit, znovu vyfotit a výsledkem jsou dvě fotografie naprosto odlišného odstínu hnědé  barvy. Stejný příklad se dá aplikovat prakticky na jakoukoliv barvu usně.
Druhým nezanedbatelným faktorem je skutečnost, že každý má nastavené podsvícení monitoru tak jak vyhovuje jeho potřebám a to zásadně ovlivňuje to co vidíte vy a co vidím já, nebo kdokoliv jiný.
Na jednom monitoru následně vidíte peněženku světle hnědou a stejnou fotografii na jiném monitoru tmavě hnědou.
Například již vícekrát byla zaslána fotografie naprosto jasně hnědé peněženky, kterou zasilatel označil za černou, červenou za fialovou, žlutou za oranžovou a podobně.
Třetím faktorem je skutečnost, že nejsem profesionální fotograf a nedisponuji profesionálním vybavením. Proto barvy na mých fotografiích nemusí nutně odpovídat skutečnosti ikdyž se samozřejmě snažím.
Čtvrtým faktorem a to tím nejdůležitějším je styl barvení kůže. Kůži barvím často ručně a to prakticky na každou peněženku samostatně. Každý plát kůže je jiný. Jinak tlustý, jinou silou válcovaný. Každý jiným způsobem saje a příjímá barevný pigment. Přesto, že použiji stejnou plechovku barvy a stejnou techniku, bude mít každý samostatný plát kůže jiný odstín barvy, přesto, že je ze stejné koželužny a stejné várky!
Když sečtete všechny tyto fakty, dojde Vám, že není možné určit jaký přesně bude Váš výrobek,
proto je nutné počítat s faktem, že barva výrobku NIKDY nebude odpovídat tomu co vídíte na Vašem monitoru. Přesněji může, ale nemusí :-).
 
Potřebujete hnědou "peněženku", bude hnědá více nejsem schopen slibovat na 100% se zárukou. Samozřejmě dělám co můžu a vždy se snažím co nejvíce přizpůsobit potřebám klienta.
Podobná situace nastává u barvených kůží v koželužně. Platí zavádějící barvy na fotografiích z výše uvedených důvodů a prostý fakt, že každý plát kůže má vždy lehce jiný odstín.
V případě, že Vám tyto skutečnosti nevyhovují PROSÍM NEOBJEDNÁVEJTE a vyberte si vyhovující výrobek osobně v marketu.
 
Na výrobek vyrobený na zakázku se nevztahuje běžné odstoupení od kupní smlouvy viz paragraf 53 a jeho vyjímky.
V případě jakékoliv úpravy na přání zákazníka, není možné zboží vracet bez udání rozumného důvodu. Myslím, že jsem v tomto ohledu velice vstřícný, tedy když bude opravdu rozumný důvod pokusím se nějakým způsobem vyhovět, nebo pomoci, nicméně všeho moc škodí. Občas se něco takového může stát například nevhodný dárek atd.. tedy prosím přemýšlejte při objednání.
 
Ted trochu zapůjčený a lehce urpavený text ... Neneseme odpovědnost za poškozené mobilní telefony, tablery a další elekroniku pádem, ani za žádná jiná poškození v důsledku používání pouzder a obalů. Pouzdra, jsou vyrobena z tuhé silné PŘÍRODNÍ kůže, nikoliv z plastu a jiných "kosmických" materiálů. Přírodní kůže mění své vlastnosti v závislosti na stylu používání, stáří, okolním klimatu a dalších skutečnostech, neklupujete si plast, který vypadá stejně i za sto let. Vyndavání a zandavání elektroniky, tedy může působit odpor, především v prvopočátcích používání, než se kůže přizpůsobí profilu elektroniky. S výše uvedeným je nutné tedy počítat. Kdo tuto logickou skutečnost není ochoten akceptovat necht at si nic neobjednává.
 
Šití. Šití u ručně vyráběných produktů se používá přírodní ručně voskované. Nikoliv umělý nylon a podobné materiály používané u strojového zpracování. Osobně používám nejlepší materiály, tedy Francouzského výrobce a Irského. Obě tyto továrny mají zkušenost v oboru přes sto let a tímto materiálem se šijí ty nejdražší ručně šité výrobky. Neexistuje cokoliv lepšího. Ani dražšího :-). Přesto je nutné brát v uvahu, že se jedná o přírodní bavlněné vlákno ne horolezecké lano. Tento materiál není nepoškoditelný a na výrobek je nutné být opatrný. Poměrně snadno se ušpiní. Berte tento fakt v uvahu pri výběru odstínu. I proto výše se uvedený materiál běžně používá především u dražších výrobků, kde není počítáno s drsnějším zacházením. Jestli tedy patříte k uživatelům, kteří peněženku, pouzdro atd. různě pohazují po různých místech, nejsou pro Vás určeny světlejší barvy šití. Stejně tak nylon vždy vydrží drsnější zacházení než je tomu u přírodního vlákna.
 
Mé výrobky jsou takzvaně řezané. Jedná se o technologii, která se u seriové výroby většinou nepoužívá kromě jiného, protože je náročná na realizaci. Tedy jednoduše řečeno, produkt se skládá z několik vrstev kůže, která je v okrajích slepena a  zahlazena. Tedy tak, že pláty (vrstvy kůže) nejsou většinou viditelné. Když Vám taková peněženka bude často  padat na zem, případně jí budete po někom pravidelně házet, může se stát, že se rohy peněženky roztřepí, poškodí ohnou. Zvažte tedy jak moc ostré rohy u svého produktu budete chtít a jak moc s ní budete pohazovat. Kulaté toho samozřejmě vydrží více. Je dobré upozornit, že padáním se samozřejmě peněženka nikdy nerozpadne na kusy, ikdyž bych rád podotknul, že by to byla opravdu vtipná scénka například na zastávce MHD :-). Je slepena kvalitně a především ručně obšita.

Je mnoho způsobů jak zpracovávat usně. Základem je vždy třísločiněné, nebo chromčiněné zpracování. tedy zpracování přírodní a chemickou cestou. Teto dva způsoby se dále rozdělují na sto různých způsobu úpravy a řekněme, že stejný proces ve dvou koželužnách = vždy jiný výsledek. Jiná povrchová úprava, jiná tuhost a celkově kvalita. Já výhradně používám usně třísločiněné osobně vybrané doslova ze stovek kusů přímo v koželužnách, které nejsou zrovna za rohem. Vybírám jen to nejlepší osobně v koželužnách s více jak stoletou tradicí, tedy ve firmách kdě vědí co dělají. Tedy vždy mám to nejlepší co se v dané oblasti dá sehnat. Proč to sem píši? Důvod je prostý. Každý má trošku jiné preference a zkušenosti pokuď jde o vlatnosti usní. Někdo má rád měkoučké usně jiný zase tuhé jak prkno. Lesklé lakované, nebo naopak přírodně impregnované. Nejsem schopen se trefit každému do jeho vkusu a představě o usni. Je to přírodní materiál a jak uvádím zporacovávaný na sto a více způsobů. Já kupuji to nejlepší co se dá sehnat a mám s tím celkem hodně práce :-). Mé usně jsou většinou ručně impregnované tužšího charakteru viz dále.   

Pokud jde o druhy materiálu, vyrábím produkty z kůže barvené koželužnou a stejně tak z kůží barvených ručně. Tedy dle přání klienta. Je nutné upozornit, že kůže ručně barvené jsou impregnovány vosky a jako takové jsou náchylnější k povrchovému poškození s čímž je nutné počítat. Nicméně tato povrchová úprava materiálu neubíra na jeho kvalitě a vlastnostech. Náchylností není myšleno, že by jste udělali do peněženky prstem díru. Právě naopak mé usně jsou tuhé a řekněme nesmrtelné.  Jen je nutné brát v úvahu vyšší náchylnost k oděru povrchovové impregnace v případě neopatrného zacházení.  Řekněme, že bych tuto vlastnost přirovnal k dřevěné pracovní desce v kuchyni. Můžete jí nalakovat a nebo impregnovat vosky. Vosk je přírodní a je super, ale je nutné počítat s větší viditelností škrábanců a jednoduše jste na takovou desku více opatrní než na tu plastovou případně dřevěnou ale lakovanou. Lak je jednoduše lak a má své výhody a nevýhody. Pro někoho je tato skutečnost plus pro někoho mínus, každopádně na tento fakt raději upozorňuji. Tato vlastnost nemá nic společného s kvalitou usně. V případě, že Vám tato vlastnost nevyhovuje vyberte useň barvenou a lakovanou v koželužně a částečně tento problém omezíte. Popsaná vlastnost je zároveň výhodou, záleží totiž na úhlu pohledu. U barvených a především lakovaných usní koželužnou různá poškození i miniaturní škrábance jsou již nevratná, zpravidla neřešitelná a jednou pro vždy viditelná. U ručně barvených a voskovaných kůží menší oděrky stačí znovu impregnovat a rozleštit ideálně čistým hedvábím. V případě nejasností rád upřesním osobně nebo po telefonu. Tento odstavec je zde jen pro pořádek, protože jsem jedinkárt zažil klienta, který si stěžoval, že na kůži používáním vznikají oděrky a již to řešit nikdy nechci. Předpokládám, že pro drtivou většinu populace (odhad 99,999%) je to jasné i bez textu, tedy jen pro jistotu. Chcete materiál, který snese nejvíce? Je to možné mám i takové. Musíte se ale smířit s faktem, že nebude usni moc podobný. Tu odolnost na něm dělají laky a barvy. Tedy jejich opakované vrstvy, které zalepují póry a strukturu usně. Taková useň pak již moc přírodně nevypadá. 
 
Monogram: Nerazim celá jména ani dlouhé texty. Ruční ražba umožnuje ražbu dvou písmen. Více není technicky proveditelné. Ruční ražna není nikdy tak hluboká (plastická) jako ražba mého loga. Cokoliv nad rámec dvou písmen je nutné objednat výrobu raznice. Cena 500 - 800 Kc podle velikosti.
 
Prosba: Prosím neposílejte požadavky na ražbu značek PRADA, NIKE, MERCEDES a podobně. Vůbec nechápu jak může dnes někdo uvažovat tímto směrem minimálně s ohledem na porušování autorských práv. Opravdu časté požadavky "místo Vašeho loga prosím vyražte logo NIKE®" lezou již na nervy :-). Uvědomte si, že řeším poštu uvodem mého pracovního dne což je 5:15 a v tento čas jsem schopne ustát jen málo co. Tedy ten kdo má potřebu podporovat svoje ego tímto směrem, měl by navštívit nějakou tržnici, kde se může dle libosti vyřádit. Rád bych tedy upozornil, že opravdu razit na mé produkty značky jiných firem, než je má firma případně Vaše firma nemám v umyslu.
 
Všechny výrobky jsou vyráběny ručně. Tedy každý je originál. Nic nevypadá vždy naprosto stejně jako prezentační fotografie. Garantuji pouze základní vzhled, rozměry a především kvalitu zpracování. Váš výrobek, tedy tak může vypadat, ..... ale nemusí :-). Chytré že :-). Připadám si jak banky a jejich skryté poplatky :-). Nicméně nejsem stroj a to je snad pochopitelné. Reference myslím hovoří za vše.
 
Kůže je přírodní materiál ze zvířete, které se pohybuje často v přírodě a dochází tak často k poškození kůže. Různe jizvy po úrazech případně škůdcích. Zejména u přírodně impregnovaných kůží jsou tyto jizvy a vady viditelné (u lakovaných je překrývá vrstva barvy) a s tím je nutné počítat. Tedy zacelená jizva a vada se může na výrobku objevit ikdyž se vždy snažím se těmto vadám vyhýbat, především na velkých výrobcích to není vždy  možné. Nebavíme se zde o otevřených poškozeních ty jsou pro mě neakceptovatelné, ale čistých zacelených "vadách" měnící vzhled a strukturu kůže v určitém místě. 
 
Závěrem: Jsem dyslektik, dysgrafik a dyskalkulik. Tomuto stavu odpovídají mé texty na webu. Nemám zájem je nechávat přepisovat ani editovat v nějakém chytrém programu. Tedy přijměte mojí omluvu za časté jazykové a slohové porno, jehož součástí se stanete, tím že se do mých textů začtete.
 
Vše výše uvedené jsou obranné mechanismy proti lidské malosti, nebudeme si lhát... lidské blbosti.  Vždy se snažím vyrobit vše na nejvyšší možné urovni zpracování a splnit tak Vaše očekávání, neb dělát tuhle práci s láskou, není to jen fráze a nemám zájem vytvářet neštastné lidi. Dále následují standarní obchodní podmínky, které jsem někde sprostě zkopíroval (ukradl!!! fuj). To píšu jen proto, abych Vám ušetřil čas s dalším pročítáním. Kdo se nudí ať v klidu ve čtení pokračuje. Nicméně zatím co čtete, lidé objednávají a dodání Vašeho výrobku se tak prodlužuje :-D.
 
Pro smluvní závazkové vztahy, přijatého Evropským parlamentem a Radou Evropské uniePoužíváme standardní obchodní podmínky dle klasického vzoru.
 
Všeobecné obchodní podmínky
 
 
1. Preambule
Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále též VOP) platí pro nákup v internetovém obchodě
www.tomaslinger.cz
Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Kupující
podáním objednávky potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, jejichž
nedílnou součást tvoří reklamační řád, a že s nimi souhlasí. Na tyto obchodní podmínky
je Kupující dostatečným způsobem před vlastním uskutečněním objednávky upozorněn
a má možnost se s nimi seznámit.
 
2. Definice
 
1. Prodávající
Tomas Linger - Vrchlického 0139, Řevnice, 25230
 
2. Kupující
Kupujícím je spotřebitel nebo podnikatel.
Spotřebitelemje fyzická osoba, která při uzavírání a plnění kupní Smlouvy s Prodávajícím
nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti nebo v rámci samostatného
výkonu svého povolání. Spotřebitel při zahájení obchodních vztahů předává Prodávajícímu
pouze své kontaktní údaje, nutné pro bezproblémové vyřízení objednávky, popřípadě údaje,
které chce mít uvedeny na nákupních dokladech.
Právní vztahy Prodávajícího se spotřebitelem výslovně neupravené těmito VOP se řídí
příslušnými ustanoveními zák. č. 40/1964 Sb., občanský zákoník a zák. č. 634/1992 Sb.,
o ochraně spotřebitele, oba v platném znění, jakož i předpisy souvisejícími.
Strana: 1/7
 
www.tomaslinger.cz
 
Podnikatelemse rozumí:
osoba zapsaná v obchodním rejstříku (především obchodní společnosti),
osoba, která podniká na základě živnostenského oprávnění (živnostník zapsaný
v živnostenském rejstříku),
osoba, která podniká na základě jiného než živnostenského oprávnění podle zvláštních
předpisů (sem patří např. svobodná povolání jako advokacie apod.), a
osoba, která provozuje zemědělskou výrobu a je zapsána do evidence podle zvláštního
předpisu.
Právní vztahy Prodávajícího s Kupujícím, který je podnikatel, výslovně neupravené těmito
VOP ani Smlouvou mezi Prodávajícím a Kupujícím se řídí příslušnými ustanoveními zák.
č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník v platném znění, jakož i předpisy souvisejícími.
Individuální Smlouva Prodávajícího s Kupujícím je nadřazena obchodním podmínkám.
3. Spotřebitelská Smlouva
Smlouva kupní, o dílo, případně jiné smlouvy dle občanského zákoníku, pokud smluvními
stranami jsou na jedné straně spotřebitel a na druhé straně dodavatel, resp. Prodávající.
3. Zpracování osobních údajů
Veškeré nakládání s osobními údaji Kupujících se řídí zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně
osobních údajů ve znění pozdějších předpisů a ostatními právními předpisy platnými na území
ČR. Kupující svým svobodným rozhodnutím (stiskem tlačítka Objednávka ) dává najevo,
že si je vědom všech výše uvedených skutečností a souhlasí s dalším zpracováním svých
osobních údajů pro účely obchodní činnosti provozovatele tohoto eshopu. Poskytnutí osobních
údajů je dobrovolné, máte právo na přístup k údajům a náleží Vám ochrana práv v rozsahu
stanoveném zákonem. Tento souhlas můžete kdykoli písemně odvolat. Osobní údaje budou
plně zabezpečeny proti zneužití. Data budou uchovávána a nebudou sdílena s aplikacemi
třetích osob.
Kupující poskytnutím uvedených osobních údajů a odkliknutím potvrzující ikony dobrovolně
souhlasí s tím, aby údaje poskytnuté v rozsahu, které v konkrétním případě vyplnil či které byly
o něm získány na základě uzavřené kupní Smlouvy či v rámci prohlížení internetových stránek
provozovatele, byly zpracovány Provozovatelem a Prodávajícím, jejíž údaje jsou uvedeny
v Preambuli těchto podmínek, jakožto správcem za účelem nabízení služeb a produktů správce,
zasílání informací o činnosti správce, a to i elektronickými prostředky (zejména e-mail,
SMS zprávy, telemarketing) dle zákona č. 480/2004 Sb., na dobu do odvolání tohoto souhlasu
( např. zasláním libovolné zprávy na email: linger@hyperbobr.cz). Zpracováním výše
uvedených osobních údajů může správce pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.
Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech
vyplývajících ze zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména o tom,
Strana: 2/7
 
www.tomaslinger.cz
že poskytnutí osobních údajů správci je dobrovolné, že subjekt údajů má právo k jejich
přístupu, má právo výše uvedený souhlas kdykoliv písemně odvolat na adrese správce a dále
má právo v případě porušení svých práv obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů
a požadovat odpovídající nápravu, kterou je např. zdržení se takového jednání správcem,
odstranění vzniklého stavu, poskytnutí omluvy, provedení opravy či doplnění, zablokování,
likvidace osobních údajů, zaplacení peněžité náhrady, jakož i využití dalších práv vyplývajících
z § 11 a 21 tohoto zákona. Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které
o něm Provozovatel nebo Prodávající zpracovává, může jej o to požádat na emailové adrese
linger@hyperbobr.cz nebo na výše uvedené poštovní adrese Provozovatele nebo Prodávajícího.
4. Objednávka a uzavření Smlouvy
Kupující je oprávněn objednat zboží u Prodávajícího skrze objednávkový systém eshopu, popř.
telefonicky.
Návrhem k uzavření kupní smlouvy je umístění nabízeného zboží Prodávajícím na stránky,
kupní smlouva vzniká odesláním objednávky, popř. telefonickou objednávkou Kupujícího
spotřebitelem a přijetím objednávky Prodávajícím. Toto přijetí Prodávající neprodleně potvrdí
Kupujícímu informativním emailem na zadaný email, na vznik Smlouvy však toto potvrzení
nemá vliv. Vzniklou Smlouvu (včetně dohodnuté ceny) lze měnit nebo rušit pouze na základě
dohody stran nebo na základě zákonných důvodů. 
Tyto VOP jsou vyhotoveny v českém jazyce, přičemž kupní smlouvu je možné uzavřít též pouze
v jazyce českém. Spotřebitel, který má trvalé bydliště v členském státě Evropské unie
mimo území České republiky, popř. který je občanem členského státu Evropské unie
mimo území České republiky, potvrzením objednávky souhlasí s uzavřením kupní smlouvy
v českém jazyce. Po uzavření kupní smlouvy není možné zjišťovat, zda při zpracování
dat před podáním objednávky vznikly chyby, případně tyto chyby opravovat. Uzavřená kupní
smlouva je Prodávajícím archivována a je po vyžádání Kupujícímu přístupná ve lhůtě
1. let ode dne jejího podpisu.
5. Cena a platba
Nabídka s ceny uváděné na eshopu prodejce jsou smluvní, konečné, vždy aktuální a platné,
a to po dobu, kdy jsou takto Prodávajícím v internetovém obchodě nabízeny. Náklady
na dopravu jsou uvedeny v části „Dodací lhůta a podmínky dodání“. Náklady na použití
komunikačních prostředků na dálku nese Kupující. Konečná kalkulovaná cena po vyplnění
objednávkového formuláře je již uvedena i včetně dopravného. Jako cena při uzavření Smlouvy
mezi prodávajícím a kupujícím platí cena uvedená u zboží v době objednávání zboží kupujícím.
Daňový doklad na základě kupní Smlouvy mezi Prodávajícím a Kupujícím slouží zároveň i jako
dodací list. Kupující může zboží převzít zásadně až po jeho úplném uhrazení, pokud není toto
dohodnuto jinak.
V případě, kdy Kupující provede úhradu a Prodávající posléze není schopen zajistit dodání
zboží, vrátí Prodávající neprodleně plnění Kupujícímu dohodnutým způsobem.
 
V případě platby bankou po převzetí zboží a neuhrazení faktury v termínu splatnosti je učtováno penále 0,5% z celkové hodnoty zboží za každý další den.
 
Lhůta k vrácení
Strana: 3/7
 
www.tomaslinger.cz
vynaložených prostředků je závislá na zvoleném způsobu jejich vrácení, nesmí však překročit
dobu 30 dní od okamžiku, kdy tato nemožnost vznikla.
Zboží zůstává do úplného zaplacení majetkem prodávajícího.
Prodávající akceptuje následující platební podmínky:
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
 
6. Dodací lhůta a podmínky dodání
Prodávající splní dodávku zboží předáním tohoto zboží kupujícímu, nebo předáním zboží
prvnímu dopravci, tím také přechází na Kupujícího nebezpečí škody na věci.Dostupnost
produktu je uvedena vždy v detailu tohoto produktu. Dodací lhůta je závislá na dostupnosti
produktu, platebních podmínkách a podmínkách dodání, a činí maximálně 30 dnů. V běžných
případech zboží expedujeme do 1 pracovních dní od uhrazení plné výše kupní ceny. Konečný
termín dodání je vždy uveden v emailu, jímž se potvrzuje objednávka. Součástí dodávky není
instalace zakoupeného zboží.Společně se zásilkou obdrží Kupující daňový doklad/fakturu.
Dodací lhůta začíná u zboží, které bude Kupujícím placeno při převzetí, tj. na dobírku, běžet
dnem platného uzavření kupní Smlouvy dle článku IV. těchto VOP. V případě, že Kupující zvolil
jinou variantu úhrady než zaplacení zboží při jeho převzetí, začíná dodací lhůta běžet
až od úplného zaplacení kupní ceny, tj. od připsání příslušné částky na účet Prodávajícího.
Prodávající akceptuje následující dodací podmínky:
Česká pošta
Kurýrní služba praha
PPL
V případě výměny zboží ve lhůtě 14-ti dnů od zakoupení zboží jsou Kupujícímu účtovány
náklady na poštovné, a to při každém jednotlivém zaslání zboží směrem ke Kupujícímu.
V případě vrácení zboží Kupujícím Prodávajícímu do 14-ti dnů hradí náklady na poštovné
 
 
Strana: 4/7
www.tomaslinger.cz
7. Záruka a servis
Při prodeji spotřebního zboží je záruční doba 24 měsíců; jde-li o prodej potravinářského zboží,
je záruční doba osm dní, u prodeje krmiv tři týdny a u prodeje zvířat šest týdnů. Je-li
na prodávané věci, jejím obalu nebo návodu k ní připojeném vyznačena v souladu se zvláštními
právními předpisy lhůta k použití věci, skončí záruční doba uplynutím této lhůty.
Záruka se nevztahuje na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním. U věcí
prodávaných za nižší cenu se záruka nevztahuje na vady, pro které byla nižší cena sjednána.
Jde-li o věci použité, neodpovídá prodávající za vady odpovídající míře používání nebo
opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím.
V souladu s platným právním řádem České republiky není Kupujícímu, který je podnikatelem
a zboží nakupuje v souvislosti s podnikáním, poskytována záruka na zboží mimo obecnou
odpovědnost Prodávajícího za vady zboží při jeho předání. Kupujícím, kteří jsou podnikateli
a kupují zboží v souvislosti se svou podnikatelskou činností, je poskytována záruční doba
12 měsíců.
Pro uplatnění záruční opravy je potřebné předložit pořizovací doklad (účtenka, faktura,
Smlouva o leasingu), popř. záruční list. V případě zaslání zboží Prodejci je nutné zboží zabalit
pro přepravu takovým způsobem, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy.
Prodávající neposkytuje Kupujícím pozáruční servis.
8. Reklamační řád
V případě, že se v průběhu záruční doby vyskytne vada, má Kupující, v závislosti na povaze
této vady, při uplatnění záruky následující práva:
v případě vady odstranitelné:
a.) právo na bezplatné, řádné a včasné odstranění vady
b.) právo na výměnu vadného zboží nebo vadné součásti, není-li to vzhledem k povaze vady
neúměrné
c.) v případě nemožnosti postupů uvedených v bodech a.) a b.) má právo na přiměřenou slevu
z kupní ceny nebo odstoupení od kupní smlouvy
v případě vady neodstranitelné:
a.) právo na výměnu vadného zboží nebo odstoupení od kupní smlouvy
v případě vady odstranitelné, pokud Kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady
po opravě (tzn. zboží bylo již 3x reklamováno pro stejnou vadu) nebo pro větší počet
vad věc řádně užívat
a.) právo na výměnu vadného zboží nebo odstoupení od kupní smlouvy
jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li spotřebitel výměnu věci:
a.) právo na přiměřenou slevu z kupní ceny nebo odstoupení od kupní smlouvy
Reklamaci lze uplatnit u Prodávajícího, a to ve všech jeho provozovnách.
Reklamace se nevztahují na případy:
Strana: 5/7
 
www.tomaslinger.cz
vznikla-li závada nebo poškození prokazatelně nesprávným užíváním, v rozporu
s návodem k použití anebo jiným nesprávným jednáním Kupujícího
prokazatelných nedovolených zásahů do zboží
na vady, které vznikly běžným opotřebením spotřebního zboží se stanovenou lhůtou
použití dle zvláštních právních předpisů, pokud je taková reklamace uplatňována
po uplynutí této lhůty
vady způsobené vlivem živelných katastrof
9. Ukončení Smlouvy
Vzhledem k charakteru uzavření kupní Smlouvy prostřednictvím komunikace na dálku,
má Kupující, který je spotřebitelem, právo odstoupit od této Smlouvy bez jakékoli sankce
ve lhůtě 14-ti dnů od převzetí zboží. Dále má Kupující, který je spotřebitelem právo odstoupit
od Smlouvy v souladu s ust. § 53 odst. 7 a 8 zákona č. 40/164 Sb., občanský zákoník, ve znění
pozdějších předpisů. Výše uvedené se nevztahuje na Kupujícího, který je podnikatelem
a uzavírá kupní Smlouvu v souvislosti se svou podnikatelskou činností. V případě výše
uvedeného odstoupení od smlouvy bude Prodávajícím zaslána kupní cena na bankovní účet
Kupujícího, který za tímto účelem Kupující Prodávajícímu sdělí.
Prodávající má právo odstoupit od Smlouvy v případě, kdy Kupující neuhradí plnou výši kuní
ceny ve lhůtě 30-ti dnů ode dne uzavření kupní Smlouvy.
10. Závěrečná ustanovení
Kupující umožní Prodávajícímu plnění povinností v souladu se Nabídkou/Smlouvou, k čemuž
vyvine veškerou potřebnou součinnost.
Kupující se zavazuje uhradit veškeré náklady vzniklé Prodávajícímu rozesíláním upomínek
a náklady spojené s vymáháním případných pohledávek.
Kupující bere na vědomí, že Prodávající je oprávněn postoupit svou pohledávku ze Smlouvy
na třetí osobu.
Kupující bude neprodleně informovat Prodávajícího o změně svých identifikačních údajů,
a to nejpozději do 5 pracovních dnů ode dne, kdy taková změna nastala.
Strany se zavazují, že vynaloží maximální úsilí na smírné řešení veškerých sporů vzešlých
ze Smlouvy a/nebo VOP nebo v souvislosti s nimi.
Vzájemný závazkový vztah smluvních stran se řídí právním řádem České republiky, zejména
zákonem č. 40/1964 Sb., občanským zákoníkem, v platném znění. Pro účely kontraktace
Strana: 6/7
 
www.tomaslinger.cz
s mezinárodním prvkem tímto v souladu s čl. III. nařízení č. 593/2008 o právu rozhodném
pro smluvní závazkové vztahy, přijatého Evropským parlamentem a Radou Evropské unie
dne 17. června 2008 (dále jen „Řím I“), že zvolily rozhodným právem pro kupní Smlouvu a tyto
VOP právo české, a to s vyloučením použití „Úmluvy OSN o smlouvách o mezinárodní koupi
zboží“. Touto volbou není dotčen čl. VI Řím I, týkající se spotřebitelských smluv.
V případě, že kterékoliv ustanovení Smlouvy a/nebo VOP je nebo se stane či bude shledáno
neplatným nebo nevymahatelným, neovlivní to (v nejvyšším rozsahu povoleném právními
předpisy) platnost a vymahatelnost zbývajících ustanovení Smlouvy a/nebo VOP. Smluvní
strany se v takových případech zavazují nahradit neplatné či nevymahatelné ustanovení
ustanovením platným a vymahatelným, které bude mít do nejvyšší míry stejný a právními
předpisy přípustný význam a účinek, jako byl záměr ustanovení, jež má být nahrazeno.
Z právní opatrnosti tímto smluvní strany prohlašují, pro případy kontraktace s mezinárodním
prvkem pro jakékoliv případy sporů (s výjimkou sporů u nichž je dána výlučná pravomoc
rozhodce a/nebo v souvislosti s nimi) či po případy, v nichž by bylo pravomocným rozhodnutím
soudu shledáno, že zde není dána pravomoc rozhodce dle tohoto článku VOP, že v souladu s čl.
23 Nařízení Rady (ES) č. 44/2001 ze dne 22. prosince 2000, o příslušnosti a uznávání a výkonu
soudních rozhodnutí v občanských a obchodních věcech, sjednávající výlučnou příslušnost
městského soudu v pro rozhodování veškerých budoucích sporů ze Smlouvy a/nebo
VOP a/nebo v souvislosti s nimi. Taktéž smluvní strany tímto zakládají pro veškeré spory
v souvislosti se Smlouvou a VOP (s výjimkou sporů u nichž je dána výlučná pravomoc rozhodce
a/nebo v souvislosti s nimi) výlučnou pravomoc městského soudu v .
Tyto VOP nabývají platnosti a účinnosti dne 1.2.2012 a jsou k dispozici taktéž na internetových
stránkách Prodávajícího. Tyto VOP je Prodávající oprávněn kdykoliv změnit. VOP pak pozbývají
platnosti a účinnosti dnem nabytí účinnosti VOP pozdějších.

bottom of page