Pouzdro pro mobilní telefon z kůže vyrobené na zakázku.
Pouzdra pro iPady, Macbooky a další výrobky.
Pouzdro pro mobilní telefon z kůže vyrobené na zakázku.
Pouzdra pro iPady, Macbooky a další výrobky.
Pouzdro pro mobilní telefon z kůže vyrobené na zakázku.
Pouzdra pro iPady, Macbooky a další výrobky.
Pouzdro pro mobilní telefon z kůže vyrobené na zakázku.
Pouzdra pro iPady, Macbooky a další výrobky.
Pouzdra pro telefony
PRO SPECIALNÍ POŽADAVKY A OBJEDNÁVKY
PRO SPECIALNÍ POŽADAVKY A OBJEDNÁVKY
Na přání ražba monogramu zdarma.
Na přání ražba monogramu zdarma.
Takto vypadá Bridle Full Grain v originál nevyleštěném
a zavoskovaném stavu. JF&J Baker. Opasky ve výrobě.
Vyleštěná Bridle useň JE Sedgwick . Krásný polomatný lest. Nádherný materiál.
Dobře viditelný rozdíl v usních. Barva usně Australian Nut Bridle od Sedgwick vs Baker. Baker je s větším nádechem do červena. Koňak.
Sedgwick (opasek) je klasická světlejší hnědá (mléčná čokoláda). Na fotografii nevyleštěná. U Bakeru je patrný hrubší vzhled a hrubost zrna. nerovnoměrná barva. Sedgwick (opasek) je pravým opakem.
Zkrácený popis usní JF&J Baker a J.E. Sedgwick pro ty, kdo nemají energii číst
delší informace a potřebují si jen dobře vybrat opasek.
Obě nabízené usně jsou Bridle viz dole. Bridle od JF&J Baker je Full Grain viz článek v eshopu ozýnačna jako Bridle OAK Bark Full Grain. Ve zkratce se jedná o plnooběmovou useň (cca 5mm) bez jakékoliv zásadní úpravy lícu. Patrný hrubší vzhled, větší póry, občas menší zacelené jizvy, kresby. Jedná se o polomatnou useň. Víceméně bezúdržbová useň, časem krásně korodující a patinující. Lze jí zařadit do kategorie nezničitelných materiálů. Full Grain je jakousi královou mezi usněmi. J.E. Sedgwick také Bridle (cca 4,5 mm) ale nikoliv Full Grain v eshopu označna jako Bridle Butt. Je zaválcovaná krásně hladká bez jakékoliv vady, kresby. Více lesklá, než polomatná viz fota dole. Lesk, ale není nevhodný a přehnaný. Vhodná pro elegantní a na první pohled výjimečné opasky. Obě tyto koželužny mají stejné, nebo podobné názvy barev. Například Australian Nut. Odstínem, strukturou i vlastností jsou, ale odlišné viz fota ve spodní části stránky. Porovnání. V případě potřeby jsem k dispozici.
Pro ruční výrobu opasků, používám usně Bridle pocházející ze dvou Britských koželužen. J.E.Sedgwick a J&FJ Baker obě s tradicí produkce přes 150 let. V Evropské unii produkuje usně stovky koželužen. Ne bezdůvodně nakupuji pro opasky z kůže u dvou nejdražších z nichž jedna disponuje certifikátem s možností dodávat materiály pro královský dvůr. Tyto dvě celosvětově uznávané koželužny se specializují na produkci usně pod označením Bridle. Tento druh materiálu je standardně využíván v luxusní zakázkové výrobě z kůže (nejčastěji ručně šité aktovky a podobně) a pro své vlastnosti je perfektní pro výrobu opasků a pásků s vysokou živostností a vyjímečným designem.
Proč pásek z kůže Bridle?
Bridle useň byla vyvinut před více jak dvě stě lety na zakázku pro výrobu postrojů závodních koní, kde je kladen velký důraz na dlouhou životnost, pevnost v tahu a ohybu s minimální ztrátou svých vlastností i při dlouhodobé velké zátěži. Život jezdců přímo závisí na kvalitě postrojů a proto byl vyvinut tento vyjímečný materiál. Jednoduše napsáno jezdci padaly a padaly, jak se popruhy z běžné usně trhaly a praskaly, až někomu došla trpělivost a objednal produkci něčeho lepšího. V současné době není mnoho výrobců, kteří tento materiál používají, především pro jeho vysokou cenu. Bridle najdete tedy nejčastěji na produktech vyrobených na zakázku, kde je kladen důraz na maximální kvalitu, životnost a i díky Bridle naprosto nezaměnitelný vzhled nejen opasku.
Do dněšní doby je proces produkce Bridle přes 80% bez automatizace, tedy ruční produkce viz video v dolní části stránky. Useň má lícovou i rubovou stranu plněnou přírodními plastickými mazivy a zakončenou voskem. Výrobní postup je čistě přírodní, kde hlavní složkou činění je kůra stromů a minerální soli. Celý proces je obecně náročný na práci a proto je nákladný. Mnoho úkonů je nutné provádět ručně. Je dobré upozornit, že pouze ty nejlepší kusy kůže jsou takto ošetřeny, protože by bylo nehospodárné, aby se touto metodou zpracovával průměrný materiál. Již v úvodu procesu je tak zajištěna nejvyšší kvality použitého materiálu. Bridle je v případě správné údržby tak skvělý materiál pro pásek do kalhot z kůže u kterého je požadavek na dlouhou životnost bez zásadní ztráty svých vlastností.
Jaký je rozdíl mezi usní od J.E.Sedgwick a J&FJ Baker?
Rozdílů je více, ale ten nejvíce viditelný je v povrchové úpravě. Bridle od Sedgwicku má polomatný až lehce lesklý povrch bez jediné kresby, vady a viditelných pórů. Nevýhodou dokonalého povrchu je dobrá viditelnost případných poškození používáním. O povrch opasku je dobré se občas postarat ideálně krémem určeným pro useň Bridle, nebo přípravkem bez chemie viz dole. Výhodou je elegantní výjimečný a řekněme ikdyž to slovo nemám moc rád luxusní vzhled. Díky této povrchové úpravě je useň jak na pohled tak dotek nezaměnitelná s jakoukoliv jinou usní. Bridle od J&FJ Baker Full Grain má čistě přírodní povrch. Viditelné póry případné maličké vady, nedokonalost ručního probarvení. Tedy nejednolitá barva. Více o Full Grain.
Baker je Full Grain useň, tedy jakási prapůvodní podstata plně přírodně produkované usně v nejvyšší možné kvalitě. Full Grain krásně patinuje a čím je starší tím je krásnější. Případná poškození lze většinou zahladit a nejsou tolik viditelná. Tedy useň jejíž produkci se věnuje minimum koželužen z důvodu popsaných v mém článku o Full Grain. Doporučuji přečíst. Full Grain na první pohled z fotografií může budit dojem běžné usně, kterou potkáváte například na různých trzích u brašnářských výrobků, ale nic není dále od pravdy. Stačí mít v ruce možnost i pohledového srovnání. Full Grain rozhodně stojí za to. Full Grain je objemnější v základu má až 6mm a to je již pořádný opasek. Lze ji samozřejmě na přání vytenčit na libovolný objem.
Kterou useň doporučit? Přesto, že nad tím opravdu poctivě přemýšlím nejsem schopen jednu z usní upřednostnit. Obě jsou Bridle a to je pro mě osobně podstatné, protože je to jednoduše vysoká kvalita. Každá má lehce jiný vzhled a jiné vlastnosti povrchu (ne hlubších vrstev). Baker je více řekněme outdoorový a Sedgwick se více hodí pro elegantní styl.
Mým favoritem pokuď jde o barvu je Dark Stain, Light Havana a London Tan, tedy podobné světlé barvy. Tyto barvy nejsou v našich krajích běžné a například v džínách, ale i společenských kalhotách vypadají naprosto úchvatně. Výjimečně, elegantně. Hnědý, nebo černý opasek Vám mnoho lidí nepochválí u LH, LT a DS se chvále nevyhnete. Opakovaně ověřeno :-).
Bridle není pro každého
Následující odstavec platí pro Bridle J.E. Sedgwick. Nikoliv pro JF&J Baker. Baker je víceméně bezudržový druh usně. V našich krajích se pro opasky z usně běžně používá hlazenka. To je useň u níž jakékoliv poškození má jiný charakter než u usně Bridle. At se o tento druh usně staráte, nebo ne tyto usně korodují a jakákoliv údržba je víceméně bez dlouhodobého efektu. Různě patinují na některých místech více tmavnou, více se kroutí a podobně. Jistě to má své kouzlo, ale i nevýhody. Více používaný opasek z takové usně relativně rychle ztrácí na kráse a již jej často nelze použít například tam, kde chce uživatel udělat dojem svojí elegancí. Kdo je zvyklí na tento druh opasku, měl by zvážit zda Bridle je pro něho to pravé. Bridle je jednoduše pravým opakem. Není to outdoorová useň, ale když se o ní postaráte bude vypadat i za rok jako nová.
Bridle je relativně drahá designová useň běžně používaná pro ruční zakázkovou výrobu aktovek a jiných předmětů za desítky i stovky tisích již déle jak sto let. Je tedy velice dobře prověřená, ale je to useň u které uživatel automaticky počítá s pravidelnou údržbou a to není v našich krajích zvykem. Bridle údržbu vyžaduje a když se jí dostává zůstává po mnoho let jako nová, když nedostává nejsou zničeny její technické vlastnosti, ale může dojít k poškození povrchu. Bridle je plně přírodně činěna i barvena starými postupy u kterých se nepočítalo s chemií. Tato úprava neumožnuje tak dokonalou ochranu povrchu usně jako je tomu u usně „moderně“ upravené. V praxi to znamená, že nemůžete používat pro její ochranu jakýkoliv krém Vás napadne, protože mnoho z nich dnes obsahuje rozpouštědla, další chemikálie a ty mohou poškodit povrch Bridle. Jednoduše napsáno rozpustí barvu na povrchu. Vždy jen čistý kvalitní krém bez přidaných rozpouštědel ideálně krém přímo určený pro Bridle. Špičkou jsou u nás relativně rozšířené krémy firmy Saphire, které s Bridle (ne celá řada) počítají. Zcela určitě je vhodné Bridle občas překrémovat a nasytit povrch, který jinak vysychá. Záleží samozřejmě na stylu a frekvenci používání. Je tak znovu odolná proti otěru, protože jak uvádím není chráněna žádnou chemikálií a je to plně přírodní materiál, který se bez pravidelné údržby neobejde. Bez údržby se nezníčí její vlastnosti, protože je plná vosků a jako taková je ve své podstatě nesmrtelná, ale může být poškozena její povrchová úprava a to by byla u tak krásného materiálu škoda.
Bridle není plně probarvená useň a poškození povrchu bez údržby je více viditelné než na usních běžných zvlášť u tmavších barev a černé. Na druhou stranu patina způsobená i neopatrným používáním pro mě osobně, má své velké kouzlo a proto opasky, které vyrábím pro sebe ničím dodatečně neošetřuji a zachovávám jen původní impregnaci koželužny. Tedy je to na každém co mu více vyhovuje. Já Bridle používám pro výrobu mnoha předmětů nejčastěji pro opasky a ty nabízím za velice nízké ceny. Není to samozřejmě málo peněz, ale s ohledem k prostému faktu, že se jedná o Bridle jsou velice levné. Stejný opasek koupíte například v Anglii od 300 Euro výše v lepším Botique. V běžném obchodě stejně jako u nás jí nepotkáte. Ten kdo si zakoupí takový opasek za podobnou cenu automaticky počítá s tím, že se o opasek bude muset starat. Je to gentleman, který svůj opasek jednou za tři měsíce odnese k údržbě, nebo jí sám provede. Kdo je na tento druh usně zvyklí je to pro něj naprosto automatické. Není to jednoduše běžný uživatel našeho kalibru. My jsme zvyklí koupit opasek a ten nosit do roztrhání a z kalhot jej sundat jen když dojde na praní a to je pro Bridle špatně. Stejně jako jezdíme s autem do myčky, myjeme a voskujeme, protože když nepojedeme, bude auto za rok relativně hodně odrbané. Musíme si zvyknout, že s Bridle usní je to podobné. Když dostane co potřebuje dokáže si udržet vzhled nového výrobku daleko déle než jakákoliv jiná přírodně produkovaná useň.