Visits:
Today: 768All time: 638824

Bridle leather

Sitemap » Bridle leather

Co je to Bridle Leather?
 
 
Bridle se označuje proces úpravy kůže, který starší více jak 200 let. Do dněšní doby je proces přes 90% bez automatizace, tedy ruční produkce viz video v dolní části stránky.
Useň má lícovou i rubovou stranu plněnou přírodními plastickými mazivy a zakončenou voskem. Výrobní postup je čistě přírodní, kde hlavní složkou činění je dubová kůra a minerální soli. Celý proces je obecně náročný na práci a proto je nákladný. Mnoho úkonů je nutné provádět ručně. Je dobré upozornit, že pouze ty nejlepší kusy kůže jsou takto ošetřeny, protože by bylo nehospodárné, aby se touto metodou zpracovával průměrný materiál. Již v úvodu procesu je tak zajištěna nejvyšší kvality použitého materiálu.
 
Porfolio ve výrobě v nevyleštěném satavu.
folio na dokumetny z kůže

V dnešní době jen velice málo koželužen, které  takto materiál zpracovávají. Nejznámější a všeobeně uznávanou koželužna produkující tímto způsobem samé skvostné materiály je J.E.Sedgwick v anglii, založeno v roce 1900.  Bridle od J.E.Sedgwick má krásné syté barvy a již na první pohled je výjimečná a nezaměnitelná. Sedgwick neexperimentuje, dodržuje dvěstě let staré postupy a nabízí stále stejnou paletu barev.
 
Bridle. Většinou držím všechny barvy skladem. Z levé strany Light Havana, London Tan, Burgundy, tabacco, Racing green, Navy blue, Black
 
Bridle leather london tan J.E. Sedgwick
 
Bridle leather červená.
 

bridle leather

Bridle červená a London Tan . Červená je více rudá. Řekněme nádherná sytá Ferrari červená.

bridle leather

bridle leather

Bridle: Z leva Burgundy, tabacco, Australin Nut, Black, Navy Blue.

bridle leather

 
Bridle je v prvopočátku velice tuhý materiál, který časem zraje. To se dá napsat hlavně o lícu, který má tuhý povrch do kterého je i relativně těžké cokoliv vyrazit. Rub je příjemně měkoučký. Příjemně změkne, ale zachová si pevné vlastnosti a získává nádhernou nezaměnitelnou patinu.  Je čistý a bez jakýchkoliv vad. 
 
Bridle leather london tan
 
Tento materiál byl původně vyvinut před více jak dvě stě lety pro výrobu postrojů závodních koní, kde je kladen velký důraz na dlouhou životnost s minimální ztrátou svých vlastností. Život jezdců přímo závisí na kvalitě postrojů a proto byl vyvinut tento vyjímečný produkt. V současné době není mnoho výrobců, kteří tento materiál používají, především pro jeho vysokou cenu. Bridle od J.E. Sedgwick je často označována za Rolls Royce mezi usněmi. Bridle od této koželužny najdete tedy nejčastěji na produktech vyrobených na zakázku, kde je kladen důraz na maximální kvalitu, životnost a i díky Bridle naprosto nezaměnitelný vzhled.  
 
Zdroj internet.
 
Bridle London Tan.

Bridle leather london tan

Pro lepší představu. London Bridle Tan po roce používání vs nový materiál. Jěště větší nádhera :-). Foto z internetu.

Bridle leather london tan

 

Bridle leather london tan

J.E.Sedgwick proces zpracování. Z 90% ruční proces.

Bridle leather london tan

Bridle leather london tan

Závěrečné mazání. 

Bridle leather london tan

Bridle leather london tan

 

Bridle leather london tan

Bridle leather london tan

 
  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com