Visits:
Today: 41All time: 1461631

Bridle leather

Sitemap » Bridle leather

Co je to Bridle?
 
Tento materiál byl původně vyvinut před více jak dvě stě lety pro výrobu postrojů závodních koní, kde je kladen velký důraz na dlouhou životnost s minimální ztrátou svých vlastností. Život jezdců přímo závisí na kvalitě postrojů a proto byl vyvinut tento vyjímečný produkt. V současné době není mnoho výrobců, kteří tento materiál používají, především pro jeho vysokou cenu. Bridle je často označována za Rolls Royce mezi usněmi. Bridle  najdete tedy nejčastěji na produktech vyrobených na zakázku, kde je kladen důraz na maximální kvalitu, životnost a i díky Bridle naprosto nezaměnitelný vzhled.  
 
Bridle se označuje proces úpravy kůže, který starší více jak 200 let. Do dněšní doby je proces přes 80% bez automatizace, tedy ruční produkce viz video v dolní části stránky.
Useň má lícovou i rubovou stranu plněnou přírodními plastickými mazivy a zakončenou voskem. Výrobní postup je čistě přírodní, kde hlavní složkou činění je dubová kůra a minerální soli. Celý proces je obecně náročný na práci a proto je nákladný. Mnoho úkonů je nutné provádět ručně. Je dobré upozornit, že pouze ty nejlepší kusy kůže jsou takto ošetřeny, protože by bylo nehospodárné, aby se touto metodou zpracovával průměrný materiál. Již v úvodu procesu je tak zajištěna nejvyšší kvality použitého materiálu.
 
Porfolio ve výrobě v nevyleštěném stavu. Useň je z koželužny provoskovaná. Po vyleštění má  materiál nádherný lesk.
folio na dokumetny z kůže

V dnešní době jen velice málo koželužen, které  takto materiál zpracovávají. Špičkovou a všeobeně uznávanou koželužna produkující tímto způsobem samé skvostné materiály je J.E.Sedgwick v Anglii, založeno v roce 1900.  Bridle od J.E.Sedgwick má krásné syté barvy a již na první pohled je výjimečná a nezaměnitelná. Sedgwick neexperimentuje, dodržuje dvěstě let staré postupy a nabízí stále stejnou paletu barev, kterou jen lehce doplnil o řekněme modernější barvy.
 

Bridle má i jednu úžasnou vlastnost, která má i své nevýhody. Bridle je plně přírodně činěna i barvena. Tato úprava neumožnuje tak dokonalou ochrannu usně jako je tomu u usně chemicky upravené. V praxy to znamená, že nemůžete používat pro její ochranu jakýkoliv krém, protože mnoho z nich obsahuje rozpouštědla a ty poškozují povrch Bridle. Tedy vždy jen čistý kvalitní krém bez přidaných rozpouštědel ideálně krém přímo určený pro bridle leather. Zcela určitě je vhodné bridle občas překrémovat, protože jak uvádím není nijak chráněna a může být poškozena i vodou, která na ní určitý čas zůstane stát.

 
Ručně šitá aktovka z Bridle již vyleštěná. 
aktovka z kůže ručně šitá na zakázku
 
Většinou držím všechny barvy skladem. Z levé strany London Tan, Light Havana, Burgundy, Tabacco, Racing green, Navy blue, Black.
 
Bridle leather london tan J.E. Sedgwick
 
Pouzdro pro iPhone z modré Bridle. Doporučuji pustit v HD.
 
 
Bridle leather červená.
 

bridle leather

Bridle červená a London Tan . Červená je více rudá. Řekněme nádherná sytá Ferrari červená.

bridle leather

bridle leather

Bridle Light Havana, Dark havana a Black. Polomatný lesk.

bridle light havana

Bridle Butt Australian Nut (mléčná čokoláda) , Darka Havana (hořká čokoláda) a Black.

Bridle leather belt bespoke

Bridle leather belt bespoke

Bridle leather belt bespoke

Bridle je v prvopočátku velice tuhý materiál, který časem zraje. To se dá napsat hlavně o lícu, který má tuhý povrch do kterého je i relativně těžké cokoliv vyrazit. Rub je příjemně měkoučký. Příjemně změkne, ale zachová si pevné vlastnosti a získává nádhernou nezaměnitelnou patinu.  Je čistý a bez jakýchkoliv vad. Bridle Light Havana.
 
Bridle leather london tan

Bridle London Tan.

Bridle leather london tan

Na zakázku pouzdro pro iPhone X. Bridle leather nevytenčená plný objem 3,5 mm. Tak to mám rád :-). Navy Blue je parádní tmavě modrá až lehcešvestková. Hrany zůstanou úmyslně neprobarvené jen vyleštěné. V případě, že poletí z balkonu v desátém patře jsem ochoten se vsadit, že telefonu se nic nestane :-).

pouzdro bridle leather na zakázku pro mobilní telefon

Bombírovaný opasek na zakázku z Bridle. Vnější strana černá, spodní strana tmavě modrá a na střed půjde kvalitní krupon.

bridle leather opasek z kůže bombírovaný ručně vyrobený

Pro lepší představu. London Bridle Tan po roce používání vs nový materiál. Jěště větší nádhera :-). Foto z internetu.

Bridle leather london tan

 

Bridle leather london tan

J.E.Sedgwick proces zpracování. Z 80% ruční proces.

Bridle leather london tan

Bridle leather london tan

Závěrečné mazání. 

Bridle leather london tan

Bridle leather london tan

 

Bridle leather london tan

 

 
  • :
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com