top of page

 

Ručně ušitá aktovka z kůže 
ve starém anglickém stylu.

Možnost kompletní úpravy designu

Cena: 25 400 Kč

Aktovek z kůže jsou plné obchody a já často získávám poptávku po něčem podobném. Zdvořile takové opakovaně odmítám, protože nemůžu vyrábět aktovku, kterou pak střihem i stylem podobnou uživatel potká xkrát například ve vlaku, nebo dokonce na jednání. Nedává my jednoduše smysl nechat si ručně ušít aktovku z kůže ve stylu, který má každý druhý bez ohledu na kvalitu použitého materiálu, nebo zpracování a nechci takové aktovky vyrábět. Rád vyrábím výjimečnosti a u aktovek to platí dvojnásob. Přitom není zas tak těžké se odlišit. Možností je opravdu mnoho. Dobrým příkladem je aktovka na této stránce. V jednoduchosti je krása a ne bezdůvodně se klasické aktovky do dnes ručně vyrábějí. Jejich jednoduchý design je nadčasový a svojí práci dobře zastane pečlivé zapracování detailů i použité materiály. 

aktovka pro advokata
luxusni aktovka rucne vyrobena
aktovka z prav kuze

Podobné aktovky se ručně vyráběly před více jak stole lety. Materiál pocházel i ze stejné koželužny jako je aktovka, kterou vidíte na fotografiích. Jedná se o Britskou koželužnu JF&J Baker. Rodinná firma vlastnící certifikaci s možností dodávek pro královský dvůr. Tato koželužna jako jedna z mála na světě produkuje do dnes stejné materiály stejnými postupy jako přes 150 let. A stejně jako přes 150 lety se i dnes její usně používají po celém světě pro ruční zakázkovou výrobu aktovek a luxusních předmětů. Vlajkovou lodí koželužny je useň Full Grain Bridle OAK Bark (o Full Grain více) tedy useň činěná v dubové kůře k dispozici v několika klasických barvách.

Dá se v základu říci, že téměř cokoliv zakoupíte v běžném obchodě je vyrobeno z chromčiněné případně kombinované chrom třísločiněné usně. Samotné čistě přírodní třísločinění, tedy těch zbývající cca 15% je zdlouhavý proces, kde jsou použity především přírodní látky. Třísločinění zachovává usni přírodní vlastnosti a krásu. Tento proces se rozděluje na mnoho způsobů a mnoho z nich je i tak kombinací přírodních látek a chemie. Full Grain useň se produkuje v necelém 1% celosvětové produkce a od prvního kontaktu s kůží po její zabalení je to čistě přírodní cestou vedený proces.

aktovka na zakazku vyrobena

Celosvětově pak maximáně 0,01% zastupuje Full Grain OAK Bark Bridle, tedy Full Grain Bridle činěná v dubové kůře a to již za tu čistou výjimečnost stojí..Vůně této usně, povrch i vlastnosti jsou naprosto nezaměnitelné s jakoukoliv jinou usní. Na této aktovce jsem použil tento vyjímečný maetriál Full Grain OAK Bark Bridle useň v barvě hořké č okolády. Full Grain Bridle je ryzí podstatou usně, tak jak jí dnes již ve své podstatě neznáme díky uspěchané době, tlaku na výkon a v zavěru rychlou a ekonomicky výhodnou produkci.

Zámek pochází z itálie od firmy produkující jeden skvost za druhým. Kódóvý zámek na aktovce může být pro někoho příliš extravagantní, ale  mám k dispozici od stejné společnosti identickou kopii původních zámků s klíčkem viz fotografie. Je samozřějmě možné použít i další zámky stejné kvalitny. Případně jsem Vám plně k dispozici.

zamek pro aktivku z kuze

Aktovka je šita nylonovým vláknem nikoliv přírodním jako se to kdysi dělávalo a to z prostého důvodu. Přeci jen je škoda, nevyužít moderní technologie a prostou skutečnost, že nylonové vlákno má mnohonásobně delší životnost i při vysoké zátěži. Stejně tak hrany aktovky nejsou zakončeny klasicky přírodní cestou, ale opakovaně broušeny a lakovány v pěti vrstvách polomatným lakem. Tento proces bych rád podtrhl, protože zabere velké množství času jak jemné broušení, tak přesné lakování a zasychání každé vrstvy. Výsledek, ale rozhodně za ten strávený čas stojí.

Aktovka má formát xxx. Jak velikost, formát i hloubka lze upravit dle potřeby. To platí i pro jakýkoliv další detail od změny tvaru klopy, která výrazně může ovlivnit celkový dojem, přes různá složitější řešení. Přihrádky a podobně.

rucne vyrobena ausita aktovk
vyroba rucne sitych aktovek
aktovka usita na zakazku
aktovka z krase kuze jako darek
elegantni aktovka advokat
bottom of page