top of page

 

Elegantní pánská kožená peněženka / 30. léta prkenice/dokladovka - 195 x 100 mm*

Na přání ražba monogramu zdarma.

Cena: 7800 Kč

Dlouhé peněženky (prkenice) se v našich krajích moc nenosí. Jsme tak nějak zaseknuti na standardu, který má v kapse každý a to je řekněme velká škodu. Dlouhá peněženka má své nepopiratelné výhody. Díky uložení obsahu po celé délce peněženky, nemáte v kapse, nebo tašce nevzhlednou cihlu. Obsah mnoha karet a dalších maličkostí není  jednoduše navrstven na sobě v balíčku 10x9 cm klasické peněženky a to je hodně znát.

ručně vyrobená dámksá peněženka
dlouha-penezenka-panska-dokladovka-tomas
dokladovka-kuze-z-luxusni-material-cerna

Přesto, že má peněženka 195 mm stále je dobře uložitelná například do zadní kapsy kalhot, aniž by zásadně koukala ven a díky rozloženému obsahu pak člověk nepadá v baru na stranu a to se vždy může hodit. Klasickou peněženku často člověk hledá pod hromadou papírů, v autě, pokojích a podobně. Vždy leží pod něčím podobně velkým a je tak 100% imuní proti volání uživatele... U dlouhé peněženky máte v tomto ohledu znatelnou výhodu, protože vždy někde vykukuje ven.

Když platíte s něčím podobným vždy zaujmete jak prodavačku, tak lidi za Vámi :-). Poznáte to lehce aniž se podíváte. Lidé za Vámi přestanou plkat a je najednou ticho, nebo uslyšíte lehké tichounké áááách. Trošku vážněji.  Osobně se domnívám, že cílem zakázkové výroby je kromě jiného získat něco co nemá každý a tohle přesně dlouhá peněženka splňuje. Je to skvělý pocit mít v ruce něco podobného. Prkenice rozhodně má svůj styl a kdekoliv jí vyndáte na stůl rozhodně zaujme což se Vám u klasické peněženky nikdy nestane. 

Standardní provedení peněženky na zakázku. Svislé uložení karet (tři vedle sebe). Dvě volné přihrádky po celé délce peněženky na každé straně. Jiné poskládání na přání cenu neovlivňuje.

dlouhá pánská peněženka z kůže na zakázku vyrobená

Dlouhá pánská peněženka z kůže, říkejme jí prkenice :-).. Standardní provedení má 195mm x 100 mm, čtyři přihrádky na každé straně libovolně prošité dle potřeby. Dlouhá zkosená strana, případně čistý obdelník.  Veškeré práce na peněžence jsou bez použítí jakéhokoliv stroje, pouze za pomoci několika nástrojů a páru rukou. Základem pro jakýkoliv můj produkt, je přírodní kůže vysoké kvality o síle 1 mm až 3 mm zpracovávaných v koželužnách s více jak stoletou tradicí. Konkrétně pro tyto peněženky nejčastěji používám v koželužně ručne patinovaný Japonský materiál, který nemá z mého úhlu pohledu konkurenci viz foto a video dole.  Veškeré tvary jsou vyřezány ručně na základě mých návrhů a vlastnoručně vyrobených šablon. Práce na každém dílu peněženky zahrnuje mnoho operací a strávím nad ní více jak dvacet hodin přesto, že pracuji opravdu svižně, tedy tak dlouho dokud si nejsem jistý dokonale odvedenou prací za kterou se nemusím stydět.  

pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 2

Peněženka je slepena kvalitním voděodolným lepidlem a sešita ručně. Každá dírka je vyrobena také samostatně ručně. Steh je šitý dvěma jehlami a každý obsahuje skrytý uzlík. V případě poškození, je proti strojovému šití ruční steh ve své podstatě nerozpáratelný. Tedy poškozený steh se nepáře jak dobře známe u konfekce, nebo produktů šitých na stroji. Šití používám čistě přírodní od Francouzského výrobce, který nabízí přes sto let to nejlepší s čímž se rád chlubí a já s ním souhlasím. Věškerá doladění detailů včetně hran peněženky, které zaberou asi nejvíce času, provádím také bez použití jakéhokoliv stroje, protože cit v rukou není možné ničím nahradit. Celkově je výrobek 100% ruční práce čímž je zaručena jistá dávka vyjímečnosti a doufám i kvality :-).

ručně vyrobená dámksá peněženka

Peněženka má podšívku z kůže po celé ploše. Standardně se u těchto peněženek při výrobě používá v přihrádkách látka pro úsporu materiálu a objemu. Zde žádnou látku nepotkáte. Vše je vyrobeno z kůže včetně vnitřku přihrádek, který je ručně vytenčen na 0,7 mm.

pánská elegantní peněženka z kůže
pásná peněženka z kůže zakázková výroba

Uvnitř krásně hnědá s kresbou, z vnější strany stejný materiál v modré ...

elegantní peněženka tomas linger kůže
dokladovka černá elegantní luxusní kůže
pánská dokladovka na zakázku vyrobená ručně
pánská dokladovka na zakázku vyrobená ručně

Výroba peněženky ve dvou krocích. Kroko 1.

pásnká dokladovka ručně vyrobená ručně ušitá

Krok 2. Nic složitého ... :-)

pásnká dokladovka ručně vyrobená ručně ušitá
pásnká dokladovka ručně vyrobená ručně ušitá
pásnká dokladovka ručně vyrobená ručně ušitá
pásnká dokladovka ručně vyrobená ručně ušitá

Hnědočervená. Nádech červené je nepatrný, ale vytváři krásný odstín hnědé.

pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 4
pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 3
pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 2
pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 1
pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 1
pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 1
pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 1
pánská peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek 1
penezenka z kuze vyrobena na zakazku

Tabacco se smaragdovým šitím. Prkenice 200 x 100 mm. Na přání robusnější.

dlouhá peněženka na zakazku z kuze

Tabacco se smaragdovým šitím. Prkenice 200 x 100 mm. Na přání robusnější.

S podšívkou Scotch Grain.

Pánská peněženka prkenice velká na zakázku

Barva kůže na přání, šití také. Jsou možné další upravy. Tři, nebo čtyři přihrádky na každé straně, úprava rozměru, případně zásadnější změny (těším se:-)). Ražba monogramu uživatele je zdarma. Stačí veškeré požadavky uvést v závěru objednání do poznámky.  Na Vaší objednávku budu před výrobou reagovat a vše konzultovat.

Osobně tyto dlouhé peněženky rád používám bez dělených kapes. Nejsem omezen přemýšlením kam co strčím, zda se do kapsy například neplánovaný obsah vejde. Nepoužívané karty mám schované v hlubších kapsách. Ty více používané lehce koukají z nejméně hluboké kapsy. U této peněženky nemusím bankovky ohýbat a mám k nim snadný přístup. Velké bankovky na jedné straně malé na druhé v nejhlubší kapse. Díky kvalitní tužší silnější kůží, ručnímu zpracovnání a šití tzn pevnému držení těla  :-) peněženky se malý obsah v kapsách nepohybuje. Kam kartu dáte tam jí najdete. Délka 180 - 190 je ětšinou stále dobře uložitelná do zadní kapsy, bez toho aby peněženka zásadně koukala ven.

Dále pro mně asi nejdůležitější vlastnosti, velká peněženka se jen tak někde nezatoulá a je dobře viditelná na stole pod hromadou všeho možného. Nemáte v kapse cihlu jak to bývá běžné u standardních naplněných peněženek (někdy i poloprázdných). Zde je obsah vždy rozprostřen po celé ploše a objem je víceméně stejný jako u prázdné peněženky s možbností naplnit jí k prasknutí vším možným. Bonus navíc ... dnes se tyto peněženky již moc nepoužívají ani neprodávají. Něco podobného má tedy v tašce opravdu jen málo kdo a je pak radost peněženku někde vytáhnou :-).

panska penezenka na zakazku hneda kuze
Velká prkenice peněženka pásnká kůže na zakázku česká výroba

Zkrácený proces výroby.

long wallet handmade leather
long wallet handmade leather
long wallet handmade leather
long wallet handmade leather
long wallet handmade leather
long wallet handmade leather
bottom of page