top of page

Když už to musí být klasická kožená peněženka, tak alespoň co nejvíce jinak :-). Pracné řešení, ale otevřené kapsy (klopy) nabízejí netušené možnosti uložení čehokoliv (vhodné i pro malý TP). Navíc jde o  parádní efekt, který jen tak někdo nemá. Seriová výroba s ohledem na používaný materiál něco takového moc nenabízí. Na zakázku jsou možné jakékoliv úpravy. Přidat jednu, až dvě přihrádky na karty na levou i pravou stranu. Výška tak naroste  a peněženka již více budí dojem dokladovky, změna základních tvarů viz ukázka šablon atd... Je možné libovolné barevné provedení jak barvy kůže tak kombinace barev šití. Krásná je vždy kombinace dvou barev nebo i struktur usně. Vnější tmavě hnědá uvnitř světlejší koňak a podobně. Možností je velké množství viz menu materiály.

 

Peněženka z kůže pánská - klasika
v nestandardním provedení.

Na přání ražba monogramu zdarma.

Cena: 8400 Kč

pánská peněženka z kůže ručně ušitá
penezenka elgantni dokladovka
luxusni penezenka z kuze
panska-penezenka-s-monogramem-z-kuze-rucne-vyrobena-linger-tomas (1).jpg

Mé osobní doporučení. Nekombinujte více jak dvě barvy usně. Ideální je tmavší useň z vnější strany. Případně světlější useň uvnitř kombinovaná s tmavší. Tedy krásný příklad elegance a vyjímečnosti ... vnější deska tmavě hnědá, uvnitř klopy na karty koňak, přihrádka na bankovky tmavší hnědá a další vrstvy pod přihrádkou na bankovy opět koňak. Tato peněženka prochází stejně jako všechny mé produkty neustálým vývojem. Aktuálně má přihrádka na bankovky na horní hraně tvar vlnky, tedy vnitřní část této přihrádky je při rozevření částečně viditelná viz náčrt šablony viditelná černá plocha za žlutou. Tedy v případě popisované barevné kombinace je vidět koňak pod touto tmavě hnědou přihrádkou. Snad je to pochopitelné z mého krkolomného popisu. Naprosto úžasná je kombinace místo koňaku japan tan viz materiály a béžové šití. Vytvářel jsem i variantu, kde jen jediná přihrádka na karty byla z jiné barvy usně než zbytek vnitřní části peněženky. Maličkost, která dělá divy. Tedy pečlivě zvažte výběr barev usně, protože opravdu zásadně ovlivnuje celkový dojem z výsledku.

Ukázky několika realizací této malé peněženky z kůže. Na přání je možná změna designu, počtu kapes, druhů a barev materiálů.

pánská peněženka z kůže ručně ušitá
pánská peněženka z kůže ručně ušitá
pánská peněženka z kůže ručně ušitá

Naprostá většina dílů peněženky je dvojitých, tedy jak přední velká deska tak deska z vnější strany peněženky je ze dvou plátů kůže. Vnitřní díl první kapsička i klopy jsou také dvojité. Často vnější díl vyrábím ze třech vrstev z důvodu krásnější plastičnosti a lépe chráněném šití. Všude najdete hladký líc kůže. Kapsičky jsou založené (jejich hrana je otočená dovnitř) viz foto v dolní části rozebraných kapsiček. Ty se tak neodírají při ukládání karet. Jedna polovina peněženky se tak skládá z devíti tenkých plátů kůže. Standardně u těchto peněženek seriová výroba používá  v přihrádkách látku pro usporu materiálu a objemu. Zde žádnou látku nepotkáte. Vše je vyrobeno z kůže vytenčené až na 0,5 mm. Rozměr zavřené peněženky: Standardně 11,5 x 9,5 cm.  Použitá kůže 0,5 - 1 mm ve dvou až třech vrstvách.  Standardní provedení je uzpůsobeno pro možnost uložení malého technického průkazu za klopy. Je však možná úprava rozměru na přání. Ražba monogramu uživatele je zdarma. Stačí veškeré požadavky uvést v závěru objednání do poznámky. Tedy barvu kůže, barvu šití, ražbu atd.. Na Vaší objednávku budu před výrobou reagovat a vše dořešíme k Vaší spokojenosti.

Na zakázku více kapes.

dokladovka z prave kuze rucne usita
dokladovka z prave kuze rucne usita
klasicka-panska-penezenka-tomas-linger (1).jpg

Na zakázku ručně ušitá dokladovka s úpravou čtyři přihrádky. Japan hnědá s Royal green šitím.

luxusni panská penezenka z kuze
luxusni panská penezenka z kuze rucni prace
luxusni panská penezenka z kuze rucne usita
peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek

Tmavší koňak s ručně vyrobenou vysráženou patinou.

peněženka na zakázku z kůže luxusní dárek
peněženka ve výrobě ruční práce tomas linger luxusní

Tmavší konak se smaragdovým šitím.

pouzdro na karty a vizitky černá kůže

Zajímavá barevná kombinace na zakázku. Tan s tmavě hnědou hořkou čokoládou.

peněženka pánská tan z kůže
peněženka pánská tan z kůže

Set s peněženou na drobné.

set peněženka a peněženka na drobné kůže
panska penezenka z kuze na zakazku rucni prace
panska penezenka z kuze na zakazku rucni prace

Na zakázku upravený tvar klop.

peněženka zakázková ruční výroba z kůže

Černá peněženka s béžovým šitím.

peněženka pánská černá kůže
peněženka pánská černá kůže
peněženka pánská černá kůže

Pánská peněženka z pravé krokodýlí kůže, kombinovaná s klasikou. Barvy byly na mém uvážení. Tmavší koňak a smaragdové šití.
Je to dárek k narozeninám, tedy snad se bude líbit. 

Men's wallet from the genuine crocodile leather. Made to order.
peněženka z krokodýlí kůže

Přírodní barva kůže.

pánská peněženka ruční výroba česká republika bílá kůže

Peněženka v procesu výroby. Tan s ručně vytvořenou patinou vysrážením barev.

Na přání zákazníka jsem vyfotografoval část výroby peněženky na zakázku. Byla to legrace veliká, tedy snad se podařilo podle představ a bude spokojenost.

Na zakázku. Složitější kapsy na karty tvořené samostatným dílem + obšití klop.
Odlehčená verze. Dvě kapsy na karty. Zbatelně néně náročné na proces výroby a tedy i levnější. Zavírání na patentku neni standard.
upravena-slim-penerzenka-rucne-usita-z-kuze2.jpg
upravena-slim-penerzenka-rucne-usita-z-kuze3.jpg
upravena-slim-penerzenka-rucne-usita-z-kuze-1.jpg
bottom of page