top of page
minilogo.jpg

Navždy spolu - kožená peněženka/pouzdro na telefon 180x100 (robusní styl) 12 let v mé nabídce.

Na přání ražba monogramu zdarma.

Cena: 2800 Kč

outdoor-penezenka-kuze-8.jpg
outdoor-penezenka-kuze-1.jpg
outdoor-penezenka-kuze-2.jpg

Jelikož trpím nemocí z povolání, velice často, přemýšlím nad dokonalou peněženkou. Tedy dokonalou pro mé potřeby. Vystřídal jsem nespočet stylů peněženek a musím přiznat, že si člověk zvykne na cokoliv. Proč si ale zvykat, když si můžu peněženku podle svých představ vyrobit. Také se časem mění potřeby a já jsem aktuálně ve stádiu, kdy nechci nic složitého. Žádnou vymazlenou designovku, ale funkční jednoduchou hračku, která mě bude těšit, pokaždé když jí vezmu do ruky. Samozřejmě chápu, že každý je jiný, má jiné aktuální potřeby, nicméně si myslím, že se  možná najde pár jedinců, kteří její vlastnosti ocení stejně jako já. Jsem tedy zvědav, zda někoho zaujme.
Má peněženka musí splňovat následující parametry.

outdoor-penezenka-kuze-1.jpg

Nesmím se bát, že peněženka upadne na zem a to v různých situacích i několikrát za den. Když upadne bez ohledu na povrch, musí to být peněžence úplně jedno. Na základě zkušenosti, kdy jsem si přejel mobilní telefon autem, a ten v pouzdře (3mm silná kůže) přežil bez jakékoliv ujmy na zdraví, musí peněženka obstát ve stejném testu, aniž by se z toho položila. Tedy ochránila obsah a zůstala v nezměněné podobě. Z těchto dvou požadavků plyne potřeba na velice silnou a hlavně nadprůměrně KVALITNÍ kůži a jednoduchý střih. Materiál ideálně takový, který pádem a škrábanci získá více na kráse, než že by mu to uškodilo. Nesmí se stát, že peněženku někde nechám ležet například pod haldou papírů na stole, nebo jí kdekoliv zapomenout, protože zapadne v sedačce, nebo upadne v baru na zem a já si toho nevšimnu, neb její velikost by si o to přímo říkala. Musí být i hůře ukradnutelná. V případě, že jí zloděj ukradne bude mít v kapse takovou bouli, že bude nepřehlédnutelný :-). Tedy robusní objem a solidní nepřehlédnutelná velikost. Samozřejmě všeho s mírou, protože peněženka musí být snadno přenositelná. Tedy přes své robusní rozměry, musí být nositelná minimálně v zadní kapse kalhot ideálně i v přední. Tedy kompaktní velikost.

Peněženka nesmí mít tuny přihrádek, které mě akorát nutí nosit sebou věci, které již nepotřebuji. Přesto musí obsahovat lehce dostupnou kapsu na nejpoužívanější kartu a kapsu na karty méně používané (OP, TP). Musí bezproblému pojmout mobilní telefon v případě, že jí budu chtít použít v různých situacích i jako pouzdro a narovnané bankovky všech hodnot. Už jsem tak nějak unaven lovením vhodné bankovky z přehnutého balíčku. Ty musí být lehce vyndatelné. Její otvírání musí být jednoduché, rychle použitelné a nesmrtelné se snadným přístupem k obsahu. Peněženka musí mít zajímavý old retro nestandardní design a celkově budit pozornost. Výsledek možná trošku motorkářská peněženky vídíte na fotografiích. Jedná se o relativně hrubou práci, nepočítejte s žádnými přesnými vymazlými detaily. Myslím, že takové řešení k tomuto stylu patří. Kladu zde důraz hlavně na funkci a živostnost nad rámec sledování detailů.

outdoor-penezenka-kuze-2.jpg

A teď k samotné peněžence. Nejdříve materiál. Jako základ pro výrobu je použita nejkvalitnější část ze zvířete. Každá kůže z krávy je dělena při zpracování na několik částí. Některé jsou méně kvalitní, některé více. Rozdíly těchto částí ve vlastnostech, vzhledu a ceně jsou poměrně zásadní. Tato peněženka je vyrobena z toho nejlepšího co je k dispozici. Více bych do detailů nezacházel, případně rád vysvětlím individuálně. Tento konkrétní materiál je kompletně provoskován a z obou stran vyválcován a lakován. Tedy z hrubé strany kůže, nenajdete žádný větší chlup ale hladkou plochu (viz foto otevřené peněženky). Díky provoskování není potřeba kůži dále upravovat ani se o ní NIKDY starat. Kůže je pevná ale příjemně vláčná a má krásnou jemnou strukturu pórů. 

Tento materiál je silný 2,3 až 2,5 mm. Díky této tlouštce disponuje peněženka krásným objemem a stylem, který mu tenčí kůže nedokáže nabídnout. Objem je dobře viditelný na fotografii otevřené naplněné peněženky. Peněženka je šitá hrubým, nebo jemným stehem, který může být na přání vytvořen libovolnou barvou viz fotografie barev šití. Použité patentky mají rozměr 12 mm a nejedná se o laciné druky z chiny. Délka peněženky je 18 cm výška necelých 10 cm (šablona 1:1). Pro předsavu z mých džín (zadní kapsa) peněženka vyčnívá 2 cm a bezproblému jí zastrčím do kapsy přední, ze které kouká obdobně velký kus. Samozřejmě je to otázka střihu kalhot a velikosti, ale bavíme se zde o standardních džínách pro postavu o délce 173 cm. Objem prázdné peněženky je cca 2 cm a po zmáčknutí cca 8mm, peněženka je totiž díky svému tvaru, střihu nafouklá. Do vnější kapsy na karty vložíte minimálně pět a více karet, případně vizitek, protože její vnitřní prostor pojme cokoliv o délce 9,5 cm. Zadní část peněženky viz fotografie obšití s logem funguje jako druhá kapsa na méně používané karty, nebo drobné se vstupem uvnitř. obsah při otevřené peněžence není vidět, dokud jí nerozevřete prsty. Drobné jsou díky malé hloubce kapsy lépe dostupné než u peněženky s klasicky hlubokou kapsou. Na závěr k designu. Těžko říci co o něm napsat. Vyrobit něco takového z laciného tenkého materiálu a ušít to na stroji byl by to asi hnus velebnosti, ale použitý materiál a ruční silný steh dodává peněžence eleganci a opravdu na nepřehlédnutelné vyjíměčnost. Když se na ní teď dívám je pro mně opravdu krásná a tam kde jsem jí zatím ukázal budila velký zájem. Těžko popsat pocity, když tento objem nedržíte v ruce. Cena není z nejnižších, ale přesto, že se jedná o relativně jednoduchý kousek u kterého zcela záměrně nejsou nijak zvlášt laděny hrany, tak práce na ní najdete hodně. Platí se ale především materiál, který není vůbec laciný a to je dobře. Vysoká cena je na něm opravdu vidět na první pohled a je jen na Vás jestli Vám za to stojí. Na přání možné vyrazit monogram nebo SN číslo, které si uvedituji u každého kusu. Váha peněženky z takto robusní kůže je relativně malá 154 gr :-).  Peněženku odmítám vyrábět z jiného materiálu a v jiných velikostech. Je mi jedno, že bych jich vyrobil více, nejde tady jen o peníze. Osobně budu rád, když jich bude po světě běhat jen pár v rukách lidí, kteří jí opravdu ocení a bude je její vyjíměčnost těšit.  "Navždy spolu" znamená, že i za 50 let bude tahle peněženka funkční, tak si to opravdu rozmyslete, protože se jí jen tak nezbavíte :-).

Peněženka je svým původem "motorskářská" a jako taková se připevnuje na řetěz. V jejím rohu je tedy očko (otvor) pro toto připevnění. V případě. že očko nechcete není v tom žádný problém, stačí jen dát vědět.

Závěrem doplnění. Postupem času si tato peněženka z kůže našla své klienty. Na přání bylo provedeno několik úprav z nichž prezentuji z mého pohledu nejkrásnější a nejednodušší. Tedy především možnost schování patentek, kompletní obšití po celém obvodu, šití jemným stehem a přidání přihrádky  viz fotografie dole (Royal Pink a Royal Green šití). Tuto verzy si můžete vybrat v roletce u ceny.

outdoor-penezenka-kuze-5.jpg
outdoor-penezenka-kuze-4.jpg
outdoor-penezenka-kuze-3.jpg
bottom of page