top of page

 

Navždy spolu II - robusní a přesto elegantní peněženka s kapsou na drobné

Na přání ražba monogramu zdarma.

Cena: 3400 Kč

Peněženka Stará škola je v základu hrubé
nezničitelné provedení.

Vlastně těžko se dá mluvit o hrubém provedení, protože v sobě ukrývá jistou eleganci i přes svůj objem i velikost, která může někoho zbytečně odradit. Peněženka se zdá být relativně malá s ohledem k telefonu, ale fotografie lehce klamou ... telefon je maketa iPhone 6 Plus, tedy peněženka je relativně velký kousek stále dobře uložitelný například do zadní kapsy kalhot.  Osobně jí nosím i v přední u džín bez větších problémů. Peněženka má standardně 195 x 105 mm x 13 mm tloušťka ve zmáčknutém stavu. Tlouštka použité kůže je 2 a 3,5 mm. Vyrábím na přání i méně objedné verze viz fotografie různých provedení upravených na přání. Peněženka je dobrý základ, pro jakoukoliv úpravu, která Vás napadne.

unisex-penezenka-z-kuze-walpier-peco-s-2.jpg
unisex-penezenka-z-kuze-walpier-peco-s-1.jpg
růžovomalinová usen

Skoro nic se nevyroná  pocitu, když držíte v ruce takto krásně
objemný kus usně.

Těžko se popisuje pocit, když s něčím takovým platíte. Celkově skvělý objem i velikost a dobrá použitelnost s možností uložení velkého obsahu, tedy pro mě a všechny ty co mají rádi robusní pořádné peněženky je tohle splněný sen. Platí i pro méně objemné řešení, které je stále hodně nad seriovou výrobou. I u plného objemu je použitelnost příjemná a nemám s ním v kapse kalhot žádný velký problém. 

 Ano peněženka lehce kouká díky délce, ale komu to vadí. Kdyby peněženku někdo vytáhl zcela jistě si toho všimnu a né každý nosí peněženku v kapse. Je dobré nezapomínat na prostý fakt, že zde je obsah roztažen do relativně velké plochy. Ne jako u klasických peněženek, kde je obsah v jednom balíčku a máte pak v kapse často jednou tak objemnější cihlu, než je tomu jako v tomto případě. Jak uvádím objem je standarně až cca 13 mm a s běžným obsahem moc nenaroste díky rozvrstvení po délce. Jednoduchost, rychlá použitelnost, žádné zdržování s malou kapsičkou na drobné nebo přeloženou bankovkou. Na přání možná jakákoliv úprava.

Možné šablony základního střihu klopy. Na přání možno i podle Vašeho návrhu. Stačí napsat, poslat kresbu nebo upřesnit svojí představu.

sablony-stara-skola.jpg
unisex-penezenka-z-kuze-walpier-peco-s-2.jpg

Díky délce se v peněžence dobře hledá v obsahu a nikdy tak nemám problém vytáhnout konkrétní bankovku nebo učtenku na což jsem vždy u klasických peněženek mohl rovnou zapomenout. Do každé kapsy dám minimálně po třech čtyřech kartách (první vždy ty nejpoužívanější), hromadu drobných a k telefonu libovolný balíček bankovek, učtenek aniž by objem nějak zásadně narostl. V klasické peněžence každou ohnutou bankovkou v půlce roste objem jednou tolik. Měkoučká belgická kůže plná vosků (fotografie světlé peněženky s patinou), které v ohybech vylézají ven a mění tak odstín barvy kůže. Přesně tohle jsem si vždy přál a tak jsem si udělal čas pro sebe :-). Tedy koukáte na mojí osobní peněženku a nebojte se napsat si o dojmy po delším používání. Vše je již teď ale jasné, protože jsem měl již opravdu velké množství peněženek a tato peněženka je přesně to co je pro mě osobně ideální řešení. Je peněženkou, která mě opravdu baví a to se nedá říci o každé druhé. 

Peněženka je v provedení jak já tomu říkám "stará škola", ale je možné jí vyrobit elegantní vypracovnou a vymazlenout do nejmenších detailů viz fotografie dole. U jiných tužších usní tedy viz elegantní provedení, kde je vše ted každá vrsva dvojitá tedy i tužší bych již patentky zvážil, protože i zde si kůže na zavřený stav zvykne, ale nějaký čas to trvá.  Peněženka v tomto měkoučkém standardním provedení je úmyslně bez patentek. Je to můj nápad a je vhodný pro lidi stejného nastavení. Mě osobně patentky zdržují. Peněženka díky měkoučké a silné usni, která si rychle zvykne stejně zůstává zavřená a při použití obsahu nic nezdržuje. V případě, že Vás zajímá jiné barevné provedení mrkněte do "materiálů" horní menu. Případně napište rád Vám poskytnu informace o dalším vhodném materiálu pro tento výrobek, protože ne každá useň je produkována v tomto plném řekněme nešizeném objemu. Co napsat závěrem? Tato peněženka je prostá vyjímečnost sama. Není pro každého, ale jestli chcete bezpečnou, neztratitelnou vyjímečnost, která opravdu mnoho lidí zaujme a Vás bude opravdu bavit, myslím že  jste na správném místě.

Záměrně hrubý a objemný design.

30 léta peněženka starý styl z kůže
30 léta peněženka starý styl z kůže
30 léta peněženka starý styl z kůže
30 léta peněženka starý styl z kůže
Na zakázku s podšívkou a kompletní obšití i malé klopy + patentka na malé klopě.
penezenka-damska-ruzova-hneda-z-kuze-2.jpg
penezenka-damska-ruzova-hneda-z-kuze-1.jpg

V provedení z Bridle Light Havana.Nádherný materiál. Na přání se skrytou patentkou na hlavní klopě a lehce méně objemné provedení.

dlouhá peněženka stará škola bridle tomas linger
dlouhá peněženka stará škola bridle tomas linger
dlouhá peněženka stará škola bridle tomas linger
dlouhá peněženka stará škola bridle tomas linger

Vyrobeno na zakázku. Na přání s patentkou a jemnějším stehem.

Růžovomalinovočervená :-). Tento materiál má po celé ploše z koželužny čistě bílý voskový povrch, který nešpiní ani není mastný. Zde jsem úmyslně částečně vosk odleštil.  Používáním bude postupně mizet  a zůstane jen na některých místech. Krásné.

růžovomalinová usen
růžovomalinová usen
bottom of page