top of page

Opasek z Full Grain kůže. Ful Grain není ničím šizená useň. Je to useň v pravém slova smyslu a původní ryzosti. Useň, kterou již běžný uživatel dnes většinou nezná. Opasek z Full Grain je po stránce materiálu nesmrtelný, nezaměnitelný a zachovává si po dlouhou dobu stejné vlastnosti. Časem nádherně patinuje a ve své podstatě čím je starší tím je pásek krásnější. Full Grain je možné si z fotografie splést z běžnou usní, kterou potkáváte například u výrobků na různých trzích. Nic ale není dále od skutečnosti. Více o Full Grain usni najdete v mém článku.

 
Opasek ručně vyrobený z Bridle
OAK Bark Full Grain - J. & F.J. Baker & Co.. (možnost obšití)

Cena: 2470 Kč

opasek z pravé kůže
usen pro výrobu opasku
hnědý pásek z kůže
kozeny-opasek-pansky.jpg
f34592_4eb566eb239d478598ada66f1cbe0dcf_
bridle-full-grain-opasky.jpg

Bridle OAK Bark Full Grain čiňená v dubové kůře pro nezničitelné opasky. Nezaměnitelná vůně usně od J. & F.J. Baker & Co.. Rodinná koželuzna s tradicí přes 150 let. Jsem velice rád, že koželužny jako Baker dnes jěště existují. Používají původní receptury, nešizené postupy a to je na kvalitě výsledku opravdu znát.  Full Grain je nejvyśśí level usně.

Barvy: Dark Stain (konak) objem 6 mm. Dark havana (hořká čoko) objem 4,5 mm, London Tan (oranžovožlutá) objem 6 mm, Natural objem (přírodní)  4,5 mm

bridle-dark-havana-full-grain.jpg
bridle-london-tan2.jpg
krásný opasekpro muže
kůže pro opasek

Použitá useň: Full Grain Bridle  Butt na přání plný objem až 6 mm. Vytenčená ideální kompromis robusnosti a elegence je cca 4,5 -  mm . Polomatná, tedy žádný přemrštěný lesk jako blesk,  ani nudný mat. Bridle je velice pevný a zároveň krásný materiál. Pro výrobu jednovrstvých opasků jeden z nejlepších materiálů. Britská koželužna J&FJ Baker s tradicí produkce přes 150 let

Použitá spona: Francouzská rodinná slévárna. Robusní  spona s pěti vrstvou povrchovou úpravou Antik Silver. Produkty této firmy mají krásný vyjímečný design, jsou do detailu vypracované a nesmrtelné. Možnost výběru viz dole.

Ruční proces výroby jedním člověkem: Vše od výběru i nákupu usní a přezek, přes přípravy dílů po závěrečné šití a zabalení jde jen přes mé ruce.  Nestane se tak, že opasek má vadu, nebo nedokonalost za kterou zodpovídá pro zákazníka neznámá osoba. Opasek je tak více osobní , má svou duši a vy vždy víte kdo jej pro Vás komplet vyrobil. Nemám v úmyslu se za svojí práci stydět, proto vše dělám tak, jak nejlépe umím. To vše umocněno  nabitou zkušeností nad stovkami vyrobených opasků, které používá mnoho stálých klientů po celém světě. 

bridle-oak-bark-dubova-kura-1.jpg
australian-nut-1.webp

Jak změřit správně délku opasku? Změřte svůj oblíbený opasek od špičky spony po nejpoužívanější dírku. V případě, že nic takového nemáte, změřte v nejhorším obvod pasu v kalhotech. Ideálně protáhněte metr poutkama a měřte na sobě ne na položených kalhotech na stole. Požadovaný rozměr uveďte v poznámce v závěru objednání do poznámky. Neuvádějte délku celého opasku, nebo bez spony a podobně. Je to k ničemu. Nevyrábím pro Vás univerzální opasky, ale opasky přesně na míru. Od ideální dirky budete mít na každou stranu dvě další po 2,5 cm tedy dostatečná rezerva. viz náčr. Nicméně ideál je trefit vše co nejpřesněji.

mira-opasek.jpg

Krátké video: Spony pro opasek 35 mm. Do poznámky při objednání jen uveďte čas videa.

Krátké video: Spony pro opasek  40 mm. Do poznámky při objednání jen uveďte čas videa.

bottom of page